Kategorie

Akcesoria na ognisko 

Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów
Akcesoria na ognisko

Akcesoria na ognisko w Twoim ogrodzie

Popularną formą spędzania letnich wieczorów jest biesiadowanie przy ognisku. Można je rozpalić zarówno w przydomowym ogrodzie, jak i na działce czy w lesie. Ognisko nie tylko daje ciepło, lecz pozwala również przyrządzić posiłek i skutecznie odpędzić komary. Aby było ono bezpieczne, poza przygotowaniem miejsca na palenisko należy się zaopatrzyć w specjalne akcesoria do ogniska.

Popularne akcesoria na ognisko to między innymi kociołki myśliwskie. Mianem tym określa się duże naczynia służące do obróbki termicznej żywności. Gotowanie w takim kociołku ma całe mnóstwo zalet. Pozwala przyrządzić zupę, gulasz czy inne dania płynne na świeżym powietrzu, wydobywając smak i aromat gotowanych przysmaków. Kociołek na długi czas utrzymuje wysoką temperaturę znajdującego się w jego wnętrzu dania. Jeżeli chodzi o materiał wykonania, najcześciej jest to żeliwo lub stal.

Osoby, którym znudziły się przysmaki, takie jak kiełbasa, mogą nabyć akcesoria ogniskowe przeznaczone do przyrządzania pizzy. Najczęściej mają one postać patelni na nóżkach, którą można wygodnie postawić nad ogniskiem. Wspólne pieczenie pizzy to doskonała forma spędzania wolnego czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Równie ciekawym doświadczeniem może być wspólne przygotowywanie naleśników z ogniska. Do tego celu służy specjalna patelnia z długą rączką pozwalająca zachować bezpieczną odległość od płomieni. Kolejna propozycja to patelnia do gofrów na ognisko lub palenisko. Stanowi ona idealne rozwiązanie dla wszystkich miłośników słodkich przysmaków.

Osoby regularnie biesiadujące na świeżym powietrzu, mogą się zaopatrzyć w akcesoria do gotowania na ognisku w formie praktycznego zestawu. W jego skład może wchodzić na przykład patelnia, rondelek, garnek oraz dzbanek do kawy i herbaty. Wybierając taki komplet, warto zwrócić uwagę na to, czy został on wykonany z lekkich, wytrzymałych, łatwych w czyszczeniu materiałów.