Kategorie

Grabki, łopatki i pazurki ogrodnicze 

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 14 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 14 elementów
Grabki, łopatki i pazurki ogrodnicze

Grabki ogrodowe

Łopatka i grabki ogrodowe to niezbędne elementy wyposażenia każdego ogrodnika. Są one niezwykle uniwersalnymi narzędziami, które mogą być wykorzystywane na wiele różnych sposobów. Grabki ogrodowe znakomicie sprawdzają się podczas sprzątania opadłych liści czy zgarniania skoszonej trawy lub siana. Do czynienia możemy mieć z kilkoma rodzajami takich ogrodowych akcesoriów. Do wyboru są między innymi klasyczne grabie do ogrodu, które składają się z drewnianego trzonu i metalowych zębów. Najczęściej są one wykorzystywane do wyrównywania ziemi po przekopaniu i przycinania krzewów oraz żywopłotów. W sklepach można znaleźć także duże oraz małe grabki do ogrodu polowe przeznaczone do siana. Tym, co je wyróżnia jest to, że są w całości wykonane z drewna. Ostatnim rodzajem grabi są te do liści. Ze względu na swój specyficzny kształt, często są nazywane wachlarzowymi. Grabie tego typu mają długie, elastyczne, rozszerzające się na górze zęby — czy to metalowe, czy plastikowe.

Pazurki ogrodnicze

Żaden ogrodnik nie obędzie się także bez akcesoriów, jakimi są pazurki ogrodnicze (inna ich nazwa to widełki ogrodowe). Do czego służą pazurki ogrodnicze? Wykorzystuje się je między innymi do pielenia chwastów i okopywania roślin. Narzędzia ogrodnicze pazurki znajdują również zastosowanie podczas spulchniania i napowietrzania gleby oraz pielęgnacji gęsto rosnących upraw. Pazurki ogrodowe to ręczne urządzenia służące do spulchniania i napowietrzania gleby. Przydadzą się ponadto do okopywania roślin i pielenia chwastów. Szczególnie polecane są do pielęgnacji gęsto rosnących upraw z utrudnionym dostępem innych narzędzi. Pazurki ogrodowe stanowią znakomite uzupełnienia warsztatu ogrodnika. Posiadamy pazurki zarówno do roślin doniczkowych, rosnących w skrzynkach, jak i upraw ogrodowych. Pozwalają przygotować ziemię pod wysiew nasion, a także poprawiają jej przepuszczalność. Widełki ogrodnicze skutecznie przygotowują ziemię pod wysiew nasion i poprawiają jej przepuszczalność. Pazurki ogrodowe najczęściej są wykonane ze stali, a ich uchwyt — z drewna.

Łopatki ogrodowe do sadzenia

Chcąc wykonywać prace w ogrodzie, należy się również zaopatrzyć w narzędzie, jakim jest łopatka ogrodowa. Łopatka ogrodnicza znajduje zastosowanie podczas sadzenia roślin doniczkowych i rabatowych. Mała łopatka ogrodowa służy do rozbijania, spulchniania i napowietrzania gleby. Idealna wąska łopatka ogrodowa to taka, która ma opływowy, dobrze dopasowujący się do dłoni kształt. Narzędzie tego typu gwarantuje należyty komfort w czasie wykonywania prac w przydomowym ogródku. Łopatka do sadzenia powinna być także lekka. Łopatka do sadzenia kwiatów musi być wykonana z wysokiej jakości, trwałych, odpornych na uszkodzenia mechaniczne i oddziaływanie warunków atmosferycznych materiałów. Godna polecenia jest między innymi łopatka metalowa. Warto, aby łopatka do sadzenia cebulek miała solidną rączkę, na przykład z drewna zabezpieczonego specjalnym olejem.


Czytaj również na blogu: