Kategorie

Zestawy narzędzi ogrodowych 

Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
Zestawy narzędzi ogrodowych

Zestawy narzędzi ogrodowych

Każdy ogrodnik — czy to amator, czy profesjonalista, powinien posiadać swój własny zestaw narzędzi ogrodowych. To sprawdzony sposób na piękne, zadbane rośliny. Czym kierować się wybierając zestaw narzędzi ogrodniczych? Wchodzące w jego skład akcesoria powinny być wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że posłużą one przez wiele sezonów i będą się doskonale sprawdzały w każdych warunkach. Kupując zestaw narzędzi do ogrodu, szczególną uwagę warto także zwrócić na ich uchwyty. Powinny być one ergonomiczne, dobrze dopasowując się do kształtu dłoni i gwarantując należyty komfort pracy. Godne polecenia są miękkie uchwyty wykonane z materiałów, takich jak guma. Skutecznie ograniczają one ból dłoni i redukują prawdopodobieństwo tworzenia się pęcherzy. W sklepach znaleźć można niejeden zestaw małych narzędzi ogrodowych z antypoślizgowymi uchwytami, dzięki którym nie wyślizgują się one z dłoni w czasie pracy.

Jakiego rodzaju narzędzia powinny wchodzić w skład takiego kompletu? Żaden ogrodnik nie obędzie się bez narzędzi ręcznych, takich jak łopatka, grabie oraz motyka. Doskonale sprawdzają się one podczas sadzenia roślin czy usuwania chwastów. Zestaw narzędzi ogrodowych powinien zawierać także sekator. Służy on do przycinania gałązek drzew i krzewów. W ten sposób można skutecznie poprawić ich kształt, odpowiednio je uformować i zagęścić ich pokrój. Bardzo praktycznym narzędziem ogrodowym jest również siewnik. Znacząco ułatwia on zakładanie trawnika, pozwalając na wygodne rozprowadzanie nasion na uprzednio przygotowanym podłoży. Siewnika z powodzeniem używać można również podczas nawożenia.

Warto, aby zestaw narzędzi do ogrodu znajdował się w praktycznym pudełku chroniącym je przed przypadkowym uszkodzeniem i zgubieniem. Dzięki niemu, wszystkie niezbędne akcesoria można mieć zawsze pod ręką, nie tracąc czasu na ich szukanie.Czytaj również na blogu: