Pszczoły dzikie a miodne

Dzikie pszczoły i pszczoły miodne – co je różni?

Pszczoły kojarzą nam się głównie z produkcją miodu. Tymczasem ich zadania są dużo bardziej złożone. Dzięki temu, że pszczoły zapylają rośliny, mamy co jeść. Zapylaniem zajmują się wszystkie rodzaje pszczół, jednak nie wszystkie produkują miód. Czytaj dalej Pszczoły dzikie a miodne

Jeż w ogrodzie, jak zwabić tego pożytecznego gościa?

Dlaczego warto pomagać jeżom?

Jeże potrzebują stosunkowo dużego terytorium by funkcjonować. Szczelnie ogrodzone ogrody, sprawiają, że mogę mieć problem ze znalezieniem terenów łowieckich i miejsc do gniazdowania. Otwórzmy więc ogród dla jeży, tym bardziej, że na obecności tych pożytecznych ssaków powinno nam zależeć. Jeż z dużym apetytem pałaszuje szkodniki, takie jak ślimaki i owady, zwłaszcza chrząszcze wśród których dużo jest szkodników, nie powodując przy tym żadnych szkód w ogrodzie. Czytaj dalej Jeż w ogrodzie, jak zwabić tego pożytecznego gościa?

Jak zachować czystość i porządek podczas prac w ogrodzie?

 

Jak zachować czystość i porządek podczas prac w ogrodzie?

Praca w ogrodzie to dość brudne hobby – ziemia, nawóz, resztki roślin. I chociaż uwielbiamy podziwiać piękno naszego ogrodu z wnętrza domu, to wolelibyśmy jednak, aby ta mniej przyjemna część ogrodniczej pasji, pozostała na zewnątrz. Czytaj dalej Jak zachować czystość i porządek podczas prac w ogrodzie?

Dlaczego warto mieć poidełko dla ptaków w ogrodzie?

Poidło dla ptaków – dlaczego warto postawić je w swoim ogrodzie?

 

Wysokie temperatury nie tylko nam dają w kość, także dziko żyjące zwierzęta są narażone na odwodnienie i przegrzanie.  Wraz z rozbudowywaniem się miast ubywa naturalnych zbiorników wodnych, zwierzęta mają zatem coraz miej miejsc, w których mogą zaspokoić pragnienie czy się ochłodzić.  Ptaki, których pokarm często składa się z suchych nasion potrzebują wody szczególnie mocno, większość małych ptaków musi pić dwa razy dziennie. Czytaj dalej Dlaczego warto mieć poidełko dla ptaków w ogrodzie?

Designerskie narzędzia i akcesoria ogrodowe!

Designerskie narzędzia i akcesoria ogrodowe! 

Narzędzia ogrodnicze i akcesoria ogrodowe-jakie wybrać?

Narzędzia ogrodnicze muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów, jest  to podstawą ich żywotności i solidności. Narzędzia mające kontakt z ziemią i wodą mogą szybciej korodować o ile nie są wykonane ze stali hartowanej mogą się niszczyć i korodować. Czytaj dalej Designerskie narzędzia i akcesoria ogrodowe!

Nietoperze w ogrodzie- dlaczego warto zaprosić nietoperza do swojego ogrodu?

Dlaczego nietoperze są zagrożone?

Te fascynujące latające ssaki od wieków mieszkają w naszym sąsiedztwie. Kiedyś gnieździły się na strychach czy piwnicach naszych domów lub znajdowały schronienie w dziuplach starych drzew. Nowoczesne domy nie oferują nietoperzom schronienia,  w lasach zaś próżno szukać starych drzew z wygodnymi dziuplami. Czytaj dalej Nietoperze w ogrodzie- dlaczego warto zaprosić nietoperza do swojego ogrodu?

Segregowanie odpadków kuchennych jest niewygodne? Wypróbuj kompostownik kuchenny!

Kompostownik kuchenny

Krótki filmik prezentujący kompostownik domowy, który pomoże rozwiązać problem odpadków kuchennych i jednocześnie pięknie wygląda!
Czytaj dalej Segregowanie odpadków kuchennych jest niewygodne? Wypróbuj kompostownik kuchenny!

Palenisko ogrodowe żeliwne, czyli styl w Twoim ogrodzie.

Paleniska ogrodowe- co to takiego?

Kiedy już urządzimy nasz wymarzony ogród spędzamy w nim często więcej czasu niż w domu. W ogrodzie odpoczywamy, bawimy się, spędzamy aktywnie czas z rodziną, urządzamy przyjęcia. Teraz do ogrodu możesz przenieść także kominek! Palenisko ogrodowe  to modne i zarazem funkcjonalne rozwiązanie do Twojego ogrodu. Czytaj dalej Palenisko ogrodowe żeliwne, czyli styl w Twoim ogrodzie.

Budki lęgowe dla ptaków- jak wybrać odpowiednią?

Dlaczego warto wieszać budki lęgowe w ogrodzie?

Z powodu rozwoju miast i związanej z nim wycince drzew, ptaki mają w mieście ograniczoną ilość miejsc nadających się do założenia gniazda. Jednym ze sposobów by im w tej sytuacji pomóc, jest wieszanie budek lęgowych. Domek dla ptaków możesz powiesić także we własnym ogrodzie. Ty pomożesz ptakom a one pomogą Tobie ograniczając liczę szkodników roślin. Czytaj dalej Budki lęgowe dla ptaków- jak wybrać odpowiednią?