Jeż w ogrodzie – domek, pokarm, sen zimowy i Wasze pytania!

Jak przygotować swój ogród na wizytę jeży?

Ogród przyjazny jeżom powinien być możliwie naturalny. Jeże są wrażliwe na chemiczne środki ochrony roślin, dlatego, jeśli chcemy gościć u siebie jeże, starajmy się stosować jedynie naturalną ochronę. Same jeże są naszymi sprzymierzeńcami w walce ze szkodnikami-owadami i ślimakami.  Aby zapewnić jeżom schronienie, warto w ogrodzie zostawić naturalny kawałek ogrodu, sterta suchych gałęzi i liści powinna przypaść jeżowi do gustu. Jeże na schronienie mogą wybrać pryzmę kompostową, uważajmy zatem podczas przerzucania roślinnych resztek aby nie zrobić krzywdy niespodziewanemu mieszkańcowi.
Czytaj dalej Jeż w ogrodzie – domek, pokarm, sen zimowy i Wasze pytania!

Pszczoły dzikie a miodne

Dzikie pszczoły i pszczoły miodne – co je różni?

Pszczoły kojarzą nam się głównie z produkcją miodu. Tymczasem ich zadania są dużo bardziej złożone. Dzięki temu, że pszczoły zapylają rośliny, mamy co jeść. Zapylaniem zajmują się wszystkie rodzaje pszczół, jednak nie wszystkie produkują miód. Czytaj dalej Pszczoły dzikie a miodne

Jak zachować czystość i porządek podczas prac w ogrodzie?

 

Jak zachować czystość i porządek podczas prac w ogrodzie?

Praca w ogrodzie to dość brudne hobby – ziemia, nawóz, resztki roślin. I chociaż uwielbiamy podziwiać piękno naszego ogrodu z wnętrza domu, to wolelibyśmy jednak, aby ta mniej przyjemna część ogrodniczej pasji, pozostała na zewnątrz. Czytaj dalej Jak zachować czystość i porządek podczas prac w ogrodzie?

Dlaczego warto mieć poidełko dla ptaków w ogrodzie?

Poidło dla ptaków – dlaczego warto postawić je w swoim ogrodzie?

 

Wysokie temperatury nie tylko nam dają w kość, także dziko żyjące zwierzęta są narażone na odwodnienie i przegrzanie.  Wraz z rozbudowywaniem się miast ubywa naturalnych zbiorników wodnych, zwierzęta mają zatem coraz miej miejsc, w których mogą zaspokoić pragnienie czy się ochłodzić.  Ptaki, których pokarm często składa się z suchych nasion potrzebują wody szczególnie mocno, większość małych ptaków musi pić dwa razy dziennie. Czytaj dalej Dlaczego warto mieć poidełko dla ptaków w ogrodzie?

Designerskie narzędzia i akcesoria ogrodowe!

Designerskie narzędzia i akcesoria ogrodowe! 

Narzędzia ogrodnicze i akcesoria ogrodowe-jakie wybrać?

Narzędzia ogrodnicze muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów, jest  to podstawą ich żywotności i solidności. Narzędzia mające kontakt z ziemią i wodą mogą szybciej korodować o ile nie są wykonane ze stali hartowanej mogą się niszczyć i korodować. Czytaj dalej Designerskie narzędzia i akcesoria ogrodowe!

Nietoperze w ogrodzie- dlaczego warto zaprosić nietoperza do swojego ogrodu?

Dlaczego nietoperze są zagrożone?

Te fascynujące latające ssaki od wieków mieszkają w naszym sąsiedztwie. Kiedyś gnieździły się na strychach czy piwnicach naszych domów lub znajdowały schronienie w dziuplach starych drzew. Nowoczesne domy nie oferują nietoperzom schronienia,  w lasach zaś próżno szukać starych drzew z wygodnymi dziuplami. Czytaj dalej Nietoperze w ogrodzie- dlaczego warto zaprosić nietoperza do swojego ogrodu?

Palenisko ogrodowe żeliwne, czyli styl w Twoim ogrodzie.

Paleniska ogrodowe- co to takiego?

Kiedy już urządzimy nasz wymarzony ogród spędzamy w nim często więcej czasu niż w domu. W ogrodzie odpoczywamy, bawimy się, spędzamy aktywnie czas z rodziną, urządzamy przyjęcia. Teraz do ogrodu możesz przenieść także kominek! Palenisko ogrodowe  to modne i zarazem funkcjonalne rozwiązanie do Twojego ogrodu. Czytaj dalej Palenisko ogrodowe żeliwne, czyli styl w Twoim ogrodzie.

Prasa do wyciskania soków – idealna na jesień!

Prasa do wyciskania soków- jak to działa?

O właściwościach prozdrowotnych soków owocowych słyszał już chyba każdy, nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że sok sokowi nierówny. Kupny, szczególnie klarowny, sok owocowy pozbawiony jest większości składników, którym sok zawdzięcza swoje prozdrowotne właściwości. Ponadto soki kupne, nawet te 100%, są najczęściej odtwarzane z uprzednio zagęszczonego soku.  Natomiast tłoczone soki są bogactwem pektyn i witaminy C. Czytaj dalej Prasa do wyciskania soków – idealna na jesień!

Suszenie ziół, czyli co robić by cieszyć się swoimi ziołami przez cały rok?

Suszenie ziół, jak to robić?

Hodując zioła w ogrodzie, na balkonie czy też na parapecie, chcielibyśmy ich niepowtarzalnym smakiem cieszyć jak najdłużej. Wiele z najpopularniejszych ziół rośnie pięknie tylko w sezonie czyli  latem. Na szczęście jest sposób na przedłużenie sezonu- suszenie.

Czytaj dalej Suszenie ziół, czyli co robić by cieszyć się swoimi ziołami przez cały rok?