Jak zachować czystość i porządek podczas prac w ogrodzie? 0
Jak zachować czystość i porządek podczas prac w ogrodzie?

Praca w ogrodzie – jak nie wnosić jej do domu?

Z pomocą przychodzą nam liczne akcesoria i pomysły, które pozwalają na to, aby skutki uboczne pracy w ogrodzie pozostały w ogrodzie właśnie. Oto kilka podstawowych gadżetów, które nie tylko gwarantują czystszy dom i mniej sprzątania, ale także pozwolą nam lepiej zorganizować i uporządkować nasze hobby.

Żeliwna wycieraczka do butów

Żeliwna wycieraczka do butów
Żeliwna wycieraczka do butów

Podeszwy butów, to właśnie na nich gromadzi się błoto i piach, które wnosimy do środka po każdej wizycie w ogrodzie. Zwykła wycieraczka do butów może sobie z tym nie poradzić, dlatego jeśli uwielbiamy spędzać czas na zewnątrz przy każdej pogodzie, zaopatrzymy się w żeliwną wycieraczkę do butów. Jak działa taka wycieraczka? Żeliwna podstawa obciąża
wycieraczkę, co zapobiega jej przesuwaniu. Kokosowe włókna dokładnie czyszczą obuwie. Dodatkowym atutem jest ciekawy, rustykalny
wygląd – my polecamy żeliwną wycieraczkę do butów z figurką jeża bądź wiewiórki. Taki gadżet przyda się nie tylko ogrodnikom, ale także osobom, które często, również przy niesprzyjającej pogodzie, wyprowadzają na spacer zwierzęta.

Ściągacz do butów

Ściągacz żeliwny do butów ślimak
Ściągacz żeliwny do butów ślimak

Ściągacz do butów to bardzo przydatny gadżet. Ubrudzone po pracy w ogrodzie kalosze ciężko się ściąga, umieszczenie pięty w czułkach ściągacza ślimaka sprawia, że zdejmowanie butów, a zwłaszcza zabłoconych kaloszy, staje się dziecinnie proste.

Mydła ogrodnicze – czym się charakteryzują?

 

 

Mydło ogrodowe na sznurku

Co zwalcza brud? Mydło oczywiście! Jednakże aby go użyć, musisz wejść do środka. Chyba że zaopatrzysz się w mydło ogrodnicze. Czym są mydła ogrodnicze? To mydła o dobrym składzie, który poradzi sobie z każdym zabrudzeniem, posiadające pewien zaczep, który pozwala powiesić takie mydło na przykład w składziku, szopie czy przy ogrodowej umywalce.
Mydło ogrodnicze na sznurku nie zabrudzi się, nie spadnie i będzie zawsze pod ręką.

Odzież ochronna do ogrodu

fartuch ogrodniczy
Fartuch ogrodniczy

Nie zapominajmy o odzieży ochronnej, którą po skończonej pracy, możemy zostawić w szopie czy garażu. Fartuch, spodnie, ale także nakolanniki, skutecznie chronią nie tylko przed chłodem czy niewygodą, ale i brudem.

Rękawice ogrodowe – absolutna podstawa

 

Piękne i praktyczne rękawiczki ogrodnicze

Oczywiście podstawowym elementem takiego zestawu odzieży ochronnej i roboczej, są rękawice ogrodowe. Wybór jakościowych rękawiczek ogrodowych jest niezwykle ważny – tkanina musi być odporna, ale nie krępować naszych ruchów; chronić przed chłodem, wilgocią czy brudem, ale jednocześnie chronić przed chłodem, wilgocią czy brudem, ale jednocześnie pozwalać na odpowiednią wentylację. Dlatego warto
zainwestować nieco więcej w dobrej jakości rękawice ogrodowe.

Organizer ogrodowy – zapanuj nad chaosem

Organizer ogrodowy ze skórzanymi rączkami Burgon&Ball
Organizer ogrodowy ze skórzanymi rączkami Burgon&Ball

Na sam koniec warto przypomnieć także o plusach płynących z zachowania porządku w ogrodowych rzeczach. Do tego świetnie nada się organizer ogrodowy. Do pracy w ogrodzie przydaje się wiele rzeczy – niektóre z nich większe, inne nieco mniejsze. Te drugie mają tendencję do zawieruszania się. Zamiast irytować się z powodu zagubionej łopatki czy rękawiczek, zainwestujmy w organizer do narzędzi ogrodowych, który pomieści wszystkie mniejsze akcesoria ogrodnicze. Ten praktyczny dodatek może być całkiem uroczy i stylowe  jak organizer ogrodowy w kwiaty albo kremowy organizer ogrodowy ze skórzanymi rączkami.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl