Warsztaty tworzenia miniaturowych ogródków w słoikach

Miniaturowe ogródki w słoikach zyskują coraz to nowych miłośników 🙂

Po raz drugi Garden Love wraz z Michelle miało przyjemność organizować warsztaty z tworzenia miniaturowych ogródków w słoikach.

Tak jak poprzednim razem spotkałyśmy się w kobiecym gronie. Także i tym razem najmłodsza z Pań miała siedem lat, co tylko potwierdza naszą teorię, że tworzenie miniaturowego ogródka to świetna zabawa zarówno dla małych jak i trochę większych kobiet:)

 

 

img_6796

Na początku, przy herbacie i szarlotce, uczestniczki dowiedziały jakie rośliny nadają się miniaturowych ogródków, a także które pojemniki sprawdzą się do zakładania ogródków. Było też trochę historii i inspirujących pomysłów na mini ogródki.

img_6776

Następnie uczestniczki zabrały się do pracy, sypały do słojów na przemian ziemię, piasek i żwirek aby stworzyć efektowne warstwowanie. Miniaturowe ogródki w słoikach są na tyle małe, że ciężko w ich przypadku poszaleć z dużą ilością roślin, dlatego warto dodać im uroku właśnie poprzez warstwowanie.

img_6845 img_6839

Potem przyszła kolej na planowania rozkładu zieleni oraz akcesoriów oraz sadzenie. Uczestniczki miały także okazję przygotować własnoręcznie miniaturowy płotek do ogródka.

img_6875

W związku z tym, że jesień za pasem na uczestniczki, oprócz tycich akcesoriów i roślin czekały także tyciusieńkie dynie:)

img_6786

Podczas pracy Michelle zawsze służyła dobrą radą, odpowiadała na wszystkie pytania, które dotyczyły głównie roślin, ich doboru oraz sposobów pielęgnacji miniaturowych ogródków.

img_6833

I tym razem okazało się, że każdy ogródek, mimo użycia tych samych akcesoriów i materiałów, był inny. Każdy był wyjątkowy na swój sposób, każdy najpiękniejszy dla jego właścicielki:)

Miniaturowe ogródki w słoikach cieszą już nowe właścicielki a my myślimy nad nowymi warsztatami. Tym razem nie ograniczamy się do Poznania, mamy w planie warsztaty także w innych miastach, dlatego śledźcie naszego Facebooka.

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Czytaj również na blogu:
Sprawdź naszą ofertę:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *