Promocje

Menu

Ostatnio przeglądane

Najnowsze opinie

Andrzej R. (Opole, Polska)  31 Jan 2018 :

(5/5) 

Oceniany produkt : Żeliwny termometr ogrodowy Fajny gadżet

Bożena K. (Włodawa, Polska)  31 Jan 2018 :

(5/5) 

Oceniany produkt : Domek, budka lęgowa dla ptaków w kształcie ula Jest tak ładny, że szkoda go wieszać...

Bożena K. (Włodawa, Polska)  31 Jan 2018 :

(5/5) 

Oceniany produkt : Kołatka do drzwi żeliwna w kształcie łopaty Taka kołatka, to marzenie ,...

Producenci

Duży hotel dla owadów ręcznie robiony

Hotel dla owadów, w którym zamieszka  wiele różnorodnych, pożytecznych owadów.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

Opinie i oceny klientów

Jeszcze nikt nie przesłał opinii

399,00 zł 399.00

Dodaj do listy życzeń

Opis

Wysokość85 cm
Szerokość35 cm
Głębokość11 cm
MateriałDrewno sosnowe

Więcej informacji

Hotel wykonany z recyklingowanych elementów euro palet. Hotel zbudowany ręcznie w Polsce, specjalnie na nasze zamówienie. 

Wraz z rozwojem rolnictwa i przemysłu oraz rozrastaniem się miast i wsi ubywa naturalnych schronień dla owadów.  Pożyteczne owady, takie jak dzikie pszczoły, trzmiele czy motyle giną na skutek powszechnego stosowania środków ochrony roślin oraz nawozów sztucznych. Bioróżnorodność jest także zagrożona na skutek upraw monokulturowych, to jest upraw tego samego gatunku roślin na olbrzymich areałach. 

Poza ograniczeniem stosowania chemii w uprawie roślin i zapewnieniem owadom odpowiedniej ilość kwitnących drzew, krzewów, ziół i kwiatów możemy pomóc owadom poprzez tworzenie im nowych siedlisk. Takim siedliskiem może stać się hotel dla owadów. Znajdzie się w nim miejsce dla różnych gatunków dzikich pszczół, skorków i biedronek. 

Ze względu na wielkość i ciężar domku zalecamy jego przymocowanie do powierzchni, montujemy jednka zamotować hak do przymocowania domku. 

Domek należy postawić w zacisznym, nasłonecznionym miejscu. 

Domek wykonany jest jest z naturalnego drewna, które z czasem, pod wpływem czynników zewnętrznych, ulega korozji. Aby chronić domek przed niszczycielksim wpływem deszczu i wiatru zalecamy ustawienie go w miescu możliwie osłoniętym. 

Zapraszam na naszego bloga, gdzie znajdziecie więcej informacji na temat domków dla owadów oraz samych pożytecznych zwierząt. 

Materiały użyte do wykonia domku są wyłącznie naturalne: lite drewno sosnowe i dębowe, bambusowe rurki lęgowe, rurki lęgowe z czarnego bzu, ceramika, szyszki, kora, cegła dziurawka. 

                                                                                 UWAGA

Domek jest wykonywany ręcznnie na zamówienie. Poszczególne domki różnią się między sobą materiałem wypełnienia, kolorem daszku oraz rozkładem wypełnienia. Jeśli zależy Państwu na konkretnych cechach domku, proszę zaznaczyć to w formularzu zakupu. 

Waga domku waha się między 15 a 25 kg w zależności od rodzaju wypełnienia. 

Czas oczekiwania na wykonanie domku od 1-5 dni roboczych. 

Podoba Ci się domek, ale chciałabyć aby Twój miał inny kształt? Był większy a może mniejszy? Napisz do nas, wycenimy Twój projekt i oszacujemy czas potrzeby na jego wykonanie. 

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten produkt !