Kategorie

Promocje

Najnowsze opinie o produktach

Grzegorz K. (Wrocław, Polska)  07 Sep 2020 :

(5/5) 

Danka H. (Studzionka, Polska)  27 Aug 2020 :

(5/5) 

Oceniany produkt : Duże ceramiczne poidełko dla ptaków Produkt prześliczny. Rewelacja....

Teresa K. (Rybnik, Polska)  20 Aug 2020 :

(5/5) 

Oceniany produkt : Sprasowane nasiona dla ptaków do powieszenia 330 gram Fajna propozycja dla małych ekologów.

Budka lęgowa domek dla jerzyka

Buda lęgowa zaprojektowana specjalnie dla jerzyków.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

Opinie i oceny klientów

Jeszcze nikt nie przesłał opinii

175,00 zł 175.00

Dodaj do listy życzeń

Opis

Wysokość 23,1 cm
Szerokość 49,5 cm
Głębokość 16,9 cm
Waga 2,8 kg
Materiał Drewno sosnowe

Więcej informacji

Budka lęgowa domek dla jerzyka

Jerzyki to niezwykłe ptaki, większość swojego życia spędziają w powietrzu, w locie nawet piją łapiąc krople deszczu. Ich sylewtki możemy obserwować na letnim niebie a ich głośne wyścigi  to nic innego, jak polowanie na owady. A Jerzyk ma apetyt! Potrafi zjeść 20 tysięcy uciążliwych owadów jak komary czy meszki w ciągu doby. Jerzyki są więc naszym sprzymierzeńscem w walce w komarami i meszkami i już samo to powinno nas skłonić, do zapewnienia im odpowiednich warunków do gnazdowania. 

Jerzyki są gatunkiem, który nigdyś gniazdował na skałach czy wysyokich drzewach. Z czasem naturalnych miejsc bytowania ubywało a jerzyki przeniosły się do siedlisk ludzkich. Dziś budują gniazda głównie na budynkach wykorzystując miejsca  pod dachówkami, za rynnami, w szparach między cegłami.  Wiele dziś mówi się o ochronie jerzyków, ponieważ podczas ocieplania i modrenizacji budynków ich gniazda  mogą ulec zniszczeniu.

Aby pomóc jerzykom i zachęcić je do zamieszkania w naszym otoczeniu, możemy zamontować dla nich specjalne budki lęgowe. Charakteryzują się one tym, że powinny mieć wymiary zbliżone do prostopadłościanu, z otworem wlotowym umieszonym z boku skrzynki. 

Jak i kiedy wieszać budki lęgowe dla jerzyków? 

Budki wieszamy na budynkach, stosunkowo wysoko, bo minimu 5 metów  nad ziemią. wokół budki należy zapewnić wolną przestrzeń, tak aby te szybko latające ptaki nie wpadły na żadną przeszkodę. Wystawa najlepsza północna i wschodnia, południowa sprawa, że budka zbyt mocno się nagrzewa. W związku z tym, że jerzyki sgnizadują w koloniach, warto powiesić więcej niż jedną budkę. 

Jako  że jerzyki przylatują do Polski w okolicach maja, budki można wieszać w kwietniu. 

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten produkt !