Zestaw prezentowy nasion Jadalne kwiaty

Elegancko opakowny zestaw nasion kwiatów

Więcej szczegółów

Chwilowo ten produkt jest niedostępny

49,00 zł 49.00

Dodaj do listy życzeń

Opinie i oceny klientów

(5/5)
1 oceny - 1 opinie
Zobacz rozkład ocen

Opis

Zestaw prezentowy nasion Jadalne kwiaty 

Wyselekcjonowane nasiona kwiatów w pięknym prezentowym opakowaniu to idealny pomysł na drobny prezent. Twórz pyszne i piękne dania ozdobione jadalnymi kwiatami.

W skład zestawu wchodzą rośliny o smacznych jadalnych kwiatach:

Lavandula angustifolia 'Munstead'

Lawenda wąskolistna 'Munstead' to pachnący zimozielony krzew o poduchowatym pokroju. W czerwcu i lipcu pojawiają się piękne, niebiesko-fioletowe pachnące kwiaty. Osiąga około 40 cm wysokości.

Siew

Siać od wczesnej wiosny do lata. Dla lepszych rezultatów nasiona należy na 24 godziny przed siewem schłodzić w lodówce. Nasiona siać płytko na tacki do do hodowli rozsady, należy użyć podłoża do siewu. Aby nasiona wykiełkowały, potrzebują przejść 2 miesięczny proces stratyfikacji. W tym celu zabezpieczone tacki z wysianymi nasionami umieszczamy na około 6-8 tygodni w chłodnym miejscu, optymalna temperatura to 0-4°C. Następnie tacki przenieść do pomieszczenia o temperaturze 15-18°C i regularnie podlewać. Kiełkowanie rozpocznie się w ciągu kilku tygodni. Kiedy sadzonki będą już wystarczająco duże, to znaczy osiągną około 8 cm, wówczas można je stopniowo przyzwyczajać do warunków zewnętrznych i po około tygodniu wysadzić w docelowym miejscu zachowując 55 cm odstęp między roślinami.

Wymagania

Stanowisko słoneczne.

Calendula officinalis

Nagietek lekarski kwitnie od czerwca do września. Złocisto pomarańczowe kwiaty można dodać do sałatek, zup i sosów, do barwienia ryżu, masła i serów. Potrawą nadaje piękny kolor.

Siew

Siać bezpośrednio do gruntu od kwietnia do maja. Ziemię przygotować do siewu dobrze ją spulchniając. Nasiona należy umieścić na głębokości około 1 cm o regularnie podlewać. Zbyt gęsto rosnące rośliny należy przerwać. Aby przyspieszyć kwitnienie, nasiona można wysiać doniczek w marcu-kwietniu a kiedy będą odpowiednio duże, wysadzić je na docelowe miejsce.

Wymagania

Stanowisko słoneczne.

Viola × wittrockiana

Bratek ogrodowy to drobna roślina dorastająca do 10–25 cm wysokości, kwitnie jesienią w roku wysiewu, następnie od marca do czerwca następnego roku. Kwiaty idealnie nadają się do sałatek i dekoracji tortów czy deserów.

Siew

Siać do wiosny do jesieni, kiedy temperatura osiąga 15-20 cm. Wysiać nasiona płytko w doniczkach do produkcji rozsady. Umieścić doniczki w worku foliowym worku i w chłodnym ale nie zacienionym miejscu. Należy zadbać o to, by ziemia była wilgotna. Nasiona zaczną kiełkować w ciągu 14-21 dni. Kiedy sadzonki trochę podrosną i zniknie ryzyko przymrozków rośliny można posadzić w docelowym miejscu zachowując 15 cm odstępy. Nasiona wysiewane jesienią lub zimą umieścić w chłodnym ale nasłonecznionym miejscu, młode rośliny wysadzić na docelowe miejsce wiosną kolejnego roku.

Rośliny z wiosennego siewu będą kwitnąć podczas lata, wysiewane latem i jesienią zakwitną wczesną wiosną kolejnego roku.

Wymagania

Stanowisko słoneczne lub półcieniste.

Nasturtium Tom Thumb Mix

Nasturcja większa, której kwiaty mają lekko pikantny smak przez co idealnie nadają się do sałatek. Kwitnie od czerwca do września. Dorasta do około 20 cm.

Siew

Nasiona wysiewać na zewnątrz po przymrozkach, w maju. Przed siewem należy dobrze spulchnić glebę. Głębokość siewu 2 cm w rozstawie co 30 cm. Aby przyspieszyć kwitnienie, można przygotować rozsadę. Należy wówczas wysiać po 3 nasiona na doniczkę i kiedy sadzonki będą już wystarczająco duże a ryzyko przymrozków minie, wysadzić młode rośliny w rozstawie co 30 cm.

Wymagania

Nasturcja nie jest wymagającą rośliną, ale dobrze się czuję na stanowiskach słonecznych. Nie wymaga ziemi zasobnej w składniki pokarmowe, lepiej kwitnie na ziemi nieco uboższej, koniecznie przepuszczalnej.

W opakowaniu prezentowym znajdują się koperty z nasionami wymienionych powyżej kwiatów wraz z instrukcją dotyczącą uprawy.

Opinie

przez (Poznań, Polska) w 20 Mar 2020 (Zestaw prezentowy nasion Jadalne kwiaty) :
(5/5

Na 5-tkę

Realizacja bez zarzutu, szybko i sprawnie. Produkt super, duży plus - wydrukowane szczegóły odnośnie kiatów wchodzących w skład zestawu.