Kategorie

Promocje

Najnowsze opinie o produktach

Grzegorz K. (Wrocław, Polska)  07 Sep 2020 :

(5/5) 

Danka H. (Studzionka, Polska)  27 Aug 2020 :

(5/5) 

Oceniany produkt : Duże ceramiczne poidełko dla ptaków Produkt prześliczny. Rewelacja....

Teresa K. (Rybnik, Polska)  20 Aug 2020 :

(5/5) 

Oceniany produkt : Sprasowane nasiona dla ptaków do powieszenia 330 gram Fajna propozycja dla małych ekologów.

Żeliwny kociołek Dutch Oven do użycia na ognisku i palenisku (6+2,2 L)

Solidny, żeliwny kociołek do gotowania na otwartym ogniu o pojemności aż 6 litrów .

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

Opinie i oceny klientów

Jeszcze nikt nie przesłał opinii

399,00 zł 399.00

Dodaj do listy życzeń

Opis

Waga 10,8 kg
Materiał żeliwo

Więcej informacji

Dutch Oven to typ kociołka ze szczelną pokrywką, który używany jest do gotowania na otwartym ogniu od setek lat. W podobnych kociołkach posiłki przygotowywali sobie kowboje na Dzikim Zachodzie :)

Żeliwo, które użyto  do wykonania kociołka sprawia, że ciepło jest równomiernie i wydajnie rozprowadzane wewnątrz naczynia, co pozwala na perfekcyjne przygotowywanie potraw. Naczynie wykonane z żeliwa długo utrzymuje ciepło, dodatkowo pokrywka z szerokim rondem pozwala na położenie na nią rozgrzanych węgli, dzięki czemu potrwa może "dochodzić" długo po zgaśnięciu ognia lub utrzymać ciepło przez wiele godzin. Dodatkowo pokrywka z powodzeniem może służyć za patelnię lub płytę grilla. W kociołku przyrządzić możemy potrawy mięsne, rybne czy wegetariańskie, ale także możemy upiec ciasto lub chleb. 

Sam kociołek jest bardzo pojemny, ma aż 6 litów pojemności, dodatkowo pokrywka ma 2,27 l, możesz więc w kociłku przygotować ucztę dla całej rodziny. Nasz Dutch Oven posiada trzy nóżki, na których stabilnie stoi na ogniu lub w ognisku, można go również zawiesić nad ogniem. Do ściągania rozgrzanej pokrywki służy dołączony w zestawie chwytak. 

Nasz kociołek świetnie nadaje się do gotowania potraw na ognisku a także w paleniskach. Gotowanie na łonie natury nie może być łatwiejsze i przyjemniejsze. 

Warto zaznaczyć, że żeliwo jest bardzo odpornym materiałem, jeśli będziemy się obchodzić się z nim we właściwy sposób wytrzyma wiele dziesiątków lat. 

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten produkt !

Produkty powiązane