Promocje

Menu

Najnowsze opinie o produktach

Małgorzata D. (Poznań, Polska)  12 Feb 2019 :

(5/5) 

Oceniany produkt : Kompostownik kuchenny z filtrem węglowym,poj.6 l Zarówno zakupy jak również z kontakt...

ANNA D. (ROGOŹNO, Polska)  08 Feb 2019 :

(5/5) 

Oceniany produkt : Żeliwny karmnik dla ptaków do powieszenia, opakowanie prezentowe wlasciciel zachwycony ptaki rowniez

ANNA D. (ROGOŹNO, Polska)  08 Feb 2019 :

(5/5) 

Oceniany produkt : Latarenka żeliwna sowa ozdoba ogrodowa piekna i solidnie wykonana

Producenci

Żeliwny kociołek Dutch Oven do użycia na ognisku i palenisku

Solidny, żeliwny kociołek do gotowania na otwartym ogniu o pojemności aż 6 litrów .

Więcej szczegółów

Opinie i oceny klientów

Jeszcze nikt nie przesłał opinii

400,00 zł 400.00

Dodaj do listy życzeń

Opis

Waga10,8 kg
Materiałżeliwo

Więcej informacji

Dutch Oven to typ kociołka ze szczelną pokrywką, który używany jest do gotowania na otwartym ogniu od setek lat. W podobnych kociłokach posiłki przygotowywali sobie kowboje na Dzikim Zachodzie :)

Żeliwo, które użyto  do wykonania kociłka sprawia, że ciepło jest równomiernie i wydajnie rozparowadzane wewnątrz naczynia, co pozwala na perfekcyjne przygotowywanie potraw. Naczynie wykonane z żeliwa długo utrzymuje ciepło, dodatkowo pokrywka z szerokim rondem pozwala na położenie na nią rozgrzanych węgli, dzięki czemu potrwa może "dochodzić" długo po zgaśnięciu ognia lub utrzymać ciepło przez wiele godzin. Dodatkowo pokrywka z powodzeniem może służyć za patelnię lub płytę grilla. W kociołku przyrządzić możemy potrawy mięsne, rybne czy wegetariańskie, ale także możemy upiec ciasto lub chleb. 

Sam kociołek jest bardzo pojemny, ma aż 6 litów pojemności, dodatkwo pokrywka ma 2,27 l, możesz więc w kociłku przygotować ucztę dla całej rodziny. Nasz Dutch Oven posiada trzy nóżki, na których stabilnie stoi na ogniu lub w ognisku, można go również zawiesić nad ogniem. Do ściągania rorzgrzanej pokrywki służy dołączony w zestawie chwytak. 

Nasz kociłek świetnie nadaje się do gotowania potraw na ognisku a także w paleniskach. Gotowanie na łonie natury nie może być łatwiesze i przyjemnniejsze.

Warto zaznaczyć, że żeliwo jest bardzo odporym materiałem, jeśli będziemy się obchodzić się z nim we właściwy sposób wytrzyma wiele dziesiątków lat. 
Opinie

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten produkt !

Produkty powiązane