Prezent dla ogrodnika - projekt rabaty "Ogród polski"

Projekt rabaty w stylu polskiego ogrodu.

Więcej szczegółów

Na magazynie: Brak

Chwilowo ten produkt jest niedostępny

49,00 zł 49.00

-70,00 zł

119,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Opinie i oceny klientów

Jeszcze nikt nie przesłał opinii

Opis

Garden Box to wielkoformatowe projekty rabat kwiatowych w skali 1:1 opracowane przez architekta krajobrazu. Wystarczy rozłożyć je na przygotowanym podłożu, posadzić rośliny w wyznaczonych miejscach, obsypać korą lub żwirem i gotowe! Dzięki nim nie musisz samodzielnie planować doboru gatunkowego roślin, ustalać ich rozstawy czy wymierzać kształtów rabaty w ogrodzie.

Kolorowy, bujny, pachnący – tak wyobrażamy sobie prawdziwy, wiejski ogród. Taka też jest tarabata, w której odtworzono ten sielski i radosny charakter polskiej wsi. To kompozycja, w której połączono ze sobą największe skarby polskich ogrodów. Dzięki takiemu zestawieniu, uzyskano mocny, kolorowy moduł rabaty. Dodatkowym walorem tego rustykalnego ogrodu jest piękny zapach, obok którego nie da się przejść obojętnie.

Garden Box zawiera:

 • wielkoformatowy projekt w skali 1:1 przygotowany przez architekta krajobrazu gotowy do rozłożenia i posadzenia roślin,
 • zaprojektowany kształt rabaty wraz z doborem gatunkowym roślin,
 • listę roślin potrzebną do wykonania rabaty,
 • instrukcję obsługi,
 • worek jutowy wraz z czerwonym sznurkiem do świątecznego zapakowania.

Dodatkowe właściwości Garden Box:

 • chroni przed chwastami,
 • przepuszcza wodę i powietrze,
 • wspomaga rozwój roślin ozdobny

Jak założyć i pielęgnować ogród polski?

Rabata ogród polski jest kwintesencją prawdziwego, tradycyjnego ogrodu na wsi. Feeria barw, gąszcz kwiatów, unoszący się w powietrzu słodki zapach lata – to wszystko przywołuje najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa. Czy nie macie ochoty stworzyć u siebie sielskiego zakątka?

•  Stanowisko  

Stanowisko powinno być słoneczne. Rośliny najlepiej rosną w glebie żyznej, próchnicznej i umiarkowanie wilgotnej. Oprócz łubinu trwałego, który preferuje kwaśny odczyn gleby, wszystkie pozostałe rośliny są tolerancyjne co do ph podłoża.

•  Zakładanie  

 1. Rozłóżcie moduły Garden Box na ziemi i przymocujcie do przygotowanego podłoża. Podłoże powinno być pozbawione darni, chwastów, kamieni i śmieci, dobrze spulchnione i wyrównane. Przed rozłożeniem modułów Garden Box, powinniście usunąć wierzchnią warstwę ziemi grubości ok. 5 cm – w ten sposób zrobicie miejsce na późniejsze wysypanie kory lub żwiru.
 2. Teraz czas na wsadzenie roślin. Krzyżyki oznaczają miejsca sadzenia roślin, a numeracja podana na module odpowiada numerom roślin z „Twojej listy zakupów” umieszczonej na opakowaniu. Miejsca oznaczone krzyżykiem natnijcie wzdłuż narysowanych linii, a powstałe rogi rozchylcie na zewnątrz. W tak przygotowanych stanowiskach zróbcie dołki nieco głębsze i szersze od brył korzeniowych sadzonek. Na dno każdego dołka należy wsypać trochę kompostu lub ziemi ogrodniczej, by następnie wsadzić rośliny zgodnie z numeracją, pilnując by ich korzenie nie zawijały się ku górze. Dosypcie brakującej ziemi i dociśnijcie, by usunąć powietrze z gleby. Po wsadzeniu roślin, odgięte rogi z powrotem przywróćcie na miejsce, ale w taki sposób, aby pozostawić trochę wolnej przestrzeni wokół brył korzeniowych – dzięki temu rośliny ładnie się rozkrzewią.
 3. Po wsadzeniu wszystkich roślin dokładnie zakryjcie agrowłókninę, przysypując ją 5-centymetrową warstwą kory (powinna być dobrej jakości, przekompostowana, nie świeża, najlepiej średnia lub mielona) lub warstwą żwiru. Pamiętajcie, aby robić to bardzo starannie – materiał w żadnym miejscu nie powinien być widoczny. Na koniec podlejcie rabatę i gotowe!

•  Pielęgnacja  •

Podczas kwitnienia roślin warto pamiętać o kilku prostych, ale istotnych zabiegach pielęgnacyjnych, które sprawią, że rabata będzie wyglądała atrakcyjnie przez bardzo długi czas. Wykonajcie je u tych roślin:

 • malwy różowej – najefektowniej i najobficiej kwitnie w drugim roku po siewie. Gdy zetniecie kwiatostany tuż po kwitnieniu, przedłużycie trwałość tej dwuletniej rośliny o 1-2 lata – w tym okresie roślina wyda więcej pędów kwiatostanowych, ale będą one niższe i z mniejszą ilością kwiatów.
 • ostróżki i łubinu trwałego  – jeśli zetniecie ich pędy kwiatostanowe po pierwszym kwitnieniu, rośliny powtórnie zakwitną jesienią
 • złocienia wielkiego i nachyłka wielkokwiatowego  – bieżące usuwanie przekwitłych koszyczków kwiatowych przedłuża okres kwitnienia całych roślin

W pierwszym roku po założeniu ogrodu polskiego należy skupić się przede wszystkim na systematycznym odchwaszczaniu rabaty i jej podlewaniu. Pracy nie powinno być jednak wiele, ponieważ agrowłóknina i gruba warstwa żwiru lub kory utrzymują optymalne warunki wzrostu roślin ozdobnych, chronią przed utratą wilgoci w podłożu i wyraźnie ograniczają rozwój chwastów.

Od drugiego roku po posadzeniu regularnie nawozimy rabatę np. nawozem wieloskładnikowym. Jeśli do przykrycia agrowłókniny użyliście kory, dosypcie jej tam, gdzie zdążyła się już częściowo rozłożyć.


Dodatkowe informacje na temat rabaty:

Wymiary modułu (dł. x szr.): 200 cm x 160 cm
Wysokość rabaty:ok. 200 cm
Okres kwitnienia:V-X
Rodzaj rabaty:wieloletnia
Trwałość liści:opadające na zimę
Stanowisko:nasłonecznione przez ok. 6 godzin lub więcej w ciągu całego dnia
Gleba:żyzna, próchniczna, umiarkowanie wilgotna
Czas sadzenia:od wczesnej wiosny do późnej jesieni (rośliny posadzone późną jesienią należy zabezpieczyć na zimę przed przemarznięciem)
Zastosowanie: małe i duże ogrody przydomowe, ogrody wiejskie, założenia o swobodnym, naturalnym charakterze, zastosowanie rabaty wzdłuż ogrodzenia, pod ścianą domu, przy tarasie, w strefie wypoczynku, w otwartej przestrzeni jako oddzielenie stref o różnym przeznaczeniu
Modułowość:moduły można ze sobą łączyć. Należy je zestawiać tak, aby na całej długości planowanej rabaty zachować piętrowy układ roślinności, widoczny na wizualizacji. Krótsze boki można zestawiać w dowolnej ilości, ustawiając moduły w rzędzie, dłuższe boki zalecamy zestawiać od strony malw
Rośliny:moduł Garden Box to profesjonalny projekt rabaty ogrodowej i nie zawiera roślin. Lista roślin i materiałów potrzebnych do założenia rabaty znajduje się na opakowaniu.

Produkt polski. 

Zapakowany moduł nie posiada rączki ze sznurka, która widoczna jest na jednym ze zdjęć. 

Opinie