Prezent dla ogrodnika - projekt rabaty "Ogród biały"

Projekt rabaty w odcieniach bieli.

Więcej szczegółów

Na magazynie: Brak

Chwilowo ten produkt jest niedostępny

23,80 zł 23.80

-80%

119,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Opinie i oceny klientów

Jeszcze nikt nie przesłał opinii

Opis

Garden Box to wielkoformatowe projekty rabat kwiatowych w skali 1:1 opracowane przez architekta krajobrazu. Wystarczy rozłożyć je na przygotowanym podłożu, posadzić rośliny w wyznaczonych miejscach, obsypać korą lub żwirem i gotowe! Dzięki nim nie musisz samodzielnie planować doboru gatunkowego roślin, ustalać ich rozstawy czy wymierzać kształtów rabaty w ogrodzie.

Moduł rabaty ogrodu białego to kwintesencja szyku i elegancji. Jest znakomitym pomysłem na stworzenie aranżacji pełnej świeżości i lekkości. Kompozycja rozświetla przestrzeń i optycznie ją powiększa. Biel roślin o różnych fakturach i kształtach została przez nas podkreślona intensywnie zielonym tłem.

Garden Box zawiera:

 • wielkoformatowy projekt w skali 1:1 przygotowany przez architekta krajobrazu gotowy do rozłożenia i posadzenia roślin,
 • zaprojektowany kształt rabaty wraz z doborem gatunkowym roślin,
 • listę roślin potrzebną do wykonania rabaty,
 • instrukcję obsługi,
 • worek jutowy wraz z czerwonym sznurkiem do świątecznego zapakowania.

Dodatkowe właściwości Garden Box:

 • chroni przed chwastami,
 • przepuszcza wodę i powietrze,
 • wspomaga rozwój roślin ozdobny

Jak założyć i pielęgnować ogród biały?

Ogród biały z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom eleganckich aranżacji pełnych lekkości i świeżości. Oto kilka moich wskazówek, dotyczących zakładania i pielęgnacji rabaty. Dzięki nim, kompozycja zachowa nieskazitelny wygląd przez długi czas.

•  Stanowisko  •

Rośliny wykorzystane w białej rabacie nie lubią cienia, dlatego należy zapewnić im stanowisko słoneczne. Najlepiej rosną w glebie żyznej, próchnicznej i umiarkowanie wilgotnej. Większość roślin jest tolerancyjna co do ph podłoża, jedynie zawciąg nadmorski i ostróżka preferują odczyn gleby lekko kwaśny.

•   Zakładanie rabaty  •

 1. Rozłóżcie moduły Garden Box na ziemi i przymocujcie do przygotowanego podłoża. Podłoże powinno być pozbawione darni, chwastów, kamieni i śmieci, dobrze spulchnione i wyrównane. Przed rozłożeniem modułów Garden Box, powinniście usunąć wierzchnią warstwę ziemi grubości ok. 5 cm – w ten sposób zrobicie miejsce na późniejsze wysypanie kory lub żwiru.
 2. Teraz czas na wsadzenie roślin. Krzyżyki oznaczają miejsca sadzenia roślin, a numeracja podana na module odpowiada numerom roślin z „Twojej listy zakupów” umieszczonej na opakowaniu. Miejsca oznaczone krzyżykiem natnijcie wzdłuż narysowanych linii, a powstałe rogi rozchylcie na zewnątrz. W tak przygotowanych stanowiskach zróbcie dołki nieco głębsze i szersze od brył korzeniowych sadzonek. Na dno każdego dołka należy wsypać trochę kompostu lub ziemi ogrodniczej, by następnie wsadzić rośliny zgodnie z numeracją, pilnując by ich korzenie nie zawijały się ku górze. Dosypcie brakującej ziemi i dociśnijcie, by usunąć powietrze z gleby. Po wsadzeniu roślin, odgięte rogi z powrotem przywróćcie na miejsce, ale w taki sposób, aby pozostawić trochę wolnej przestrzeni wokół brył korzeniowych – dzięki temu rośliny ładnie się rozkrzewią.
 3. Po wsadzeniu wszystkich roślin dokładnie zakryjcie agrowłókninę, przysypując ją 5-centymetrową warstwą kory (powinna być dobrej jakości, przekompostowana, nie świeża, najlepiej średnia lub mielona) lub warstwą żwiru. Pamiętajcie, aby robić to bardzo starannie – materiał w żadnym miejscu nie powinien być widoczny. Na koniec podlejcie rabatę i gotowe!

•   Pielęgnacja  •

Rośliny rosnące w ogrodzie białym należą do łatwych w uprawie. Kilka podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych sprawi, że rabata będzie wyglądać doskonale przez cały sezon.

 • odętka wirginijska – bieżące usuwanie przekwitłych kwiatostanów przedłuża kwitnienie.
 • ostróżka – przycięcie pędów kwiatostanowych po pierwszym kwitnieniu powoduje ponowne kwitnienie rośliny we wrześniu i październiku.
 • szałwia omszona – po okresie obfitego kwitnienia, gdy najdłuższe kwiatostany mają rozwinięte kwiaty tylko na wierzchołkach, należy przyciąć całą roślinę dość nisko, prawie tuż nad ziemią. Szybko wyrosną nowe pędy i zakwitną jesienią
 • naparstnica purpurowa – pędy kwiatostanowe ścinamy pod koniec ich kwitnienia. Zabieg ten nie powoduje ponownego kwitnienia jesienią, ale przedłuża żywotność dwuletniej naparstnicy na kolejny rok. 

Dodatkowe informacje:

Wymiary modułu (dł. x szr.): 200 cm x 160 cm
Wysokość rabaty:ok. 150 cm
Okres kwitnienia:V-X
Rodzaj rabaty:wieloletnia
Trwałość liści:zawciąg zimozielony, pozostałe rośliny sezonowe
Stanowisko:nasłonecznione przez ok. 6 godzin lub więcej w ciągu całego dnia
Gleba:żyzna, próchniczna, umiarkowanie wilgotna
Czas sadzenia:od wczesnej wiosny do późnej jesieni (rośliny posadzone późną jesienią należy zabezpieczyć na zimę przed przemarznięciem)
Zastosowanie: małe i duże ogrody przydomowe, ogrody miejskie i wiejskie, duże założenia rezydencjonalne, niewielkie ogrody przy szeregowcach, lokalizacja rabaty wzdłuż ogrodzenia, pod ścianą domu, przy tarasie, w strefie wypoczynku, w otwartej przestrzeni jako oddzielenie stref o różnym przeznaczeniu
Modułowość:moduły można ze sobą łączyć. Należy je zestawiać tak, aby na całej długości planowanej rabaty zachować piętrowy układ roślinności, widoczny na wizualizacji. Krótsze boki można zestawiać w dowolnej ilości, ustawiając moduły w rzędzie, dłuższe boki zalecamy zestawiać od strony ostróżek
Rośliny:moduł Garden Box to profesjonalny projekt rabaty ogrodowej i nie zawiera roślin. Lista roślin i materiałów potrzebnych do założenia rabaty znajduje się na opakowaniu.Produkt polski. 

Zapakowany moduł nie posiada rączki ze sznurka, która widoczna jest na jednym ze zdjęć. 
Opinie