Projekt rabaty Ogród biały Garden Box

Projekt rabaty w odcieniach bieli.

Więcej szczegółów

69,00 zł 69.00

-50,00 zł

119,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Opinie i oceny klientów

Jeszcze nikt nie przesłał opinii

Opis

Garden Box to wielkoformatowe projekty rabat kwiatowych w skali 1:1 opracowane przez architekta krajobrazu. Wystarczy rozłożyć je na przygotowanym podłożu, posadzić rośliny w wyznaczonych miejscach, obsypać korą lub żwirem i gotowe! Dzięki nim nie musisz samodzielnie planować doboru gatunkowego roślin, ustalać ich rozstawy czy wymierzać kształtów rabaty w ogrodzie.

Moduł rabaty ogrodu białego to kwintesencja szyku i elegancji. Jest znakomitym pomysłem na stworzenie aranżacji pełnej świeżości i lekkości. Kompozycja rozświetla przestrzeń i optycznie ją powiększa. Biel roślin o różnych fakturach i kształtach została przez nas podkreślona intensywnie zielonym tłem.

Garden Box zawiera:

 • wielkoformatowy projekt w skali 1:1 przygotowany przez architekta krajobrazu gotowy do rozłożenia i posadzenia roślin,
 • zaprojektowany kształt rabaty wraz z doborem gatunkowym roślin,
 • listę roślin potrzebną do wykonania rabaty,
 • instrukcję obsługi,
 • worek jutowy wraz z czerwonym sznurkiem do świątecznego zapakowania.

Dodatkowe właściwości Garden Box:

 • chroni przed chwastami,
 • przepuszcza wodę i powietrze,
 • wspomaga rozwój roślin ozdobny

Jak założyć i pielęgnować ogród biały?

Ogród biały z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom eleganckich aranżacji pełnych lekkości i świeżości. Oto kilka moich wskazówek, dotyczących zakładania i pielęgnacji rabaty. Dzięki nim, kompozycja zachowa nieskazitelny wygląd przez długi czas.

•  Stanowisko  •

Rośliny wykorzystane w białej rabacie nie lubią cienia, dlatego należy zapewnić im stanowisko słoneczne. Najlepiej rosną w glebie żyznej, próchnicznej i umiarkowanie wilgotnej. Większość roślin jest tolerancyjna co do ph podłoża, jedynie zawciąg nadmorski i ostróżka preferują odczyn gleby lekko kwaśny.

•   Zakładanie rabaty  •

 1. Rozłóżcie moduły Garden Box na ziemi i przymocujcie do przygotowanego podłoża. Podłoże powinno być pozbawione darni, chwastów, kamieni i śmieci, dobrze spulchnione i wyrównane. Przed rozłożeniem modułów Garden Box, powinniście usunąć wierzchnią warstwę ziemi grubości ok. 5 cm – w ten sposób zrobicie miejsce na późniejsze wysypanie kory lub żwiru.
 2. Teraz czas na wsadzenie roślin. Krzyżyki oznaczają miejsca sadzenia roślin, a numeracja podana na module odpowiada numerom roślin z „Twojej listy zakupów” umieszczonej na opakowaniu. Miejsca oznaczone krzyżykiem natnijcie wzdłuż narysowanych linii, a powstałe rogi rozchylcie na zewnątrz. W tak przygotowanych stanowiskach zróbcie dołki nieco głębsze i szersze od brył korzeniowych sadzonek. Na dno każdego dołka należy wsypać trochę kompostu lub ziemi ogrodniczej, by następnie wsadzić rośliny zgodnie z numeracją, pilnując by ich korzenie nie zawijały się ku górze. Dosypcie brakującej ziemi i dociśnijcie, by usunąć powietrze z gleby. Po wsadzeniu roślin, odgięte rogi z powrotem przywróćcie na miejsce, ale w taki sposób, aby pozostawić trochę wolnej przestrzeni wokół brył korzeniowych – dzięki temu rośliny ładnie się rozkrzewią.
 3. Po wsadzeniu wszystkich roślin dokładnie zakryjcie agrowłókninę, przysypując ją 5-centymetrową warstwą kory (powinna być dobrej jakości, przekompostowana, nie świeża, najlepiej średnia lub mielona) lub warstwą żwiru. Pamiętajcie, aby robić to bardzo starannie – materiał w żadnym miejscu nie powinien być widoczny. Na koniec podlejcie rabatę i gotowe!

•   Pielęgnacja  •

Rośliny rosnące w ogrodzie białym należą do łatwych w uprawie. Kilka podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych sprawi, że rabata będzie wyglądać doskonale przez cały sezon.

 • odętka wirginijska – bieżące usuwanie przekwitłych kwiatostanów przedłuża kwitnienie.
 • ostróżka – przycięcie pędów kwiatostanowych po pierwszym kwitnieniu powoduje ponowne kwitnienie rośliny we wrześniu i październiku.
 • szałwia omszona – po okresie obfitego kwitnienia, gdy najdłuższe kwiatostany mają rozwinięte kwiaty tylko na wierzchołkach, należy przyciąć całą roślinę dość nisko, prawie tuż nad ziemią. Szybko wyrosną nowe pędy i zakwitną jesienią
 • naparstnica purpurowa – pędy kwiatostanowe ścinamy pod koniec ich kwitnienia. Zabieg ten nie powoduje ponownego kwitnienia jesienią, ale przedłuża żywotność dwuletniej naparstnicy na kolejny rok. 

Dodatkowe informacje:

Wymiary modułu (dł. x szr.):  200 cm x 160 cm
Wysokość rabaty: ok. 150 cm
Okres kwitnienia: V-X
Rodzaj rabaty: wieloletnia
Trwałość liści: zawciąg zimozielony, pozostałe rośliny sezonowe
Stanowisko: nasłonecznione przez ok. 6 godzin lub więcej w ciągu całego dnia
Gleba: żyzna, próchniczna, umiarkowanie wilgotna
Czas sadzenia: od wczesnej wiosny do późnej jesieni (rośliny posadzone późną jesienią należy zabezpieczyć na zimę przed przemarznięciem)
Zastosowanie:  małe i duże ogrody przydomowe, ogrody miejskie i wiejskie, duże założenia rezydencjonalne, niewielkie ogrody przy szeregowcach, lokalizacja rabaty wzdłuż ogrodzenia, pod ścianą domu, przy tarasie, w strefie wypoczynku, w otwartej przestrzeni jako oddzielenie stref o różnym przeznaczeniu
Modułowość: moduły można ze sobą łączyć. Należy je zestawiać tak, aby na całej długości planowanej rabaty zachować piętrowy układ roślinności, widoczny na wizualizacji. Krótsze boki można zestawiać w dowolnej ilości, ustawiając moduły w rzędzie, dłuższe boki zalecamy zestawiać od strony ostróżek
Rośliny: moduł Garden Box to profesjonalny projekt rabaty ogrodowej i nie zawiera roślin. Lista roślin i materiałów potrzebnych do założenia rabaty znajduje się na opakowaniu.Produkt polski. 

Zapakowany moduł nie posiada rączki ze sznurka, która widoczna jest na jednym ze zdjęć. 
Opinie

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten produkt !