Promocje

Najnowsze opinie o produktach

Bartosz P. (Ścięgny, Polska)  04 Dec 2019 :

(5/5) 

Oceniany produkt : Sznurek ogrodowy w szklanym podajniku Gorąco polecam

Bartosz P. (Ścięgny, Polska)  04 Dec 2019 :

(5/5) 

Jola W. (Łódź, Polska)  28 Nov 2019 :

(5/5) 

Oceniany produkt : Mini ogródek zestaw plażowy leżaki, klapki łopatka wiaderko i wiatraczek Zestaw plażowy pięknie się prezentuje...

Producenci

Projekt rabaty do przedogródka Ogród frontowy Garden Box

Projekt rabaty do przedogródka

Więcej szczegółów

Opinie i oceny klientów

Jeszcze nikt nie przesłał opinii

119,00 zł 119.00

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Garden Box to wielkoformatowe projekty rabat kwiatowych w skali 1:1 opracowane przez architekta krajobrazu. Wystarczy rozłożyć je na przygotowanym podłożu, posadzić rośliny w wyznaczonych miejscach, obsypać korą lub żwirem i gotowe! Dzięki nim nie musisz samodzielnie planować doboru gatunkowego roślin, ustalać ich rozstawy czy wymierzać kształtów rabaty w ogrodzie.

Ogród frontowy to propozycja rabaty, która stanie się wizytówką domu i podkreśli reprezentacyjny charakter głównego wejścia. Rośliny zostały przez nas dobrane w taki sposób, aby nawet w przypadku wykorzystania małej powierzchni, prezentowały się efektownie i dekoracyjnie.

Garden Box zawiera:

 • wielkoformatowy projekt w skali 1:1 przygotowany przez architekta krajobrazu gotowy do rozłożenia i posadzenia roślin,
 • zaprojektowany kształt rabaty wraz z doborem gatunkowym roślin,
 • listę roślin potrzebną do wykonania rabaty,
 • instrukcję obsługi,
 • worek jutowy wraz z czerwonym sznurkiem do świątecznego zapakowania.

Dodatkowe właściwości Garden Box:

 • chroni przed chwastami,
 • przepuszcza wodę i powietrze,
 • wspomaga rozwój roślin ozdobnych


Jak założyć i pielęgnować ogród frontowy?

Główne wejście do domu jest wizytówką mieszkańców, dlatego tak ważne jest to , aby odpowiednio je wyeksponować. Nasz ogród frontowy nadaje się do tego idealnie. Przemawiają za tym nie tylko klasyczna, ponadczasowa forma, ale przede wszystkim łatwość w pielęgnacji, dzięki której zawsze utrzymacie rabatę w nienagannym stanie.

•  Stanowisko  •

Miejsce ogrodu frontowego powinno być słoneczne. Roślinom warto zapewnić glebę próchniczną i umiarkowanie wilgotną. Migdałek i bukszpan nie mają specjalnych wymagań co do ph podłoża, jedynie róża preferuje glebę o odczynie lekko kwaśnym.

•  Zakładanie  •

 1. Rozłóżcie moduły Garden Box na ziemi i przymocujcie do przygotowanego podłoża. Podłoże powinno być pozbawione darni, chwastów, kamieni i śmieci, dobrze spulchnione i wyrównane. Przed rozłożeniem modułów Garden Box, powinniście usunąć wierzchnią warstwę ziemi grubości ok. 5 cm – w ten sposób zrobicie miejsce na późniejsze wysypanie kory lub żwiru.
 2. Teraz czas na wsadzenie roślin. Krzyżyki oznaczają miejsca sadzenia roślin, a numeracja podana na module odpowiada numerom roślin z „Twojej listy zakupów” umieszczonej na opakowaniu. Miejsca oznaczone krzyżykiem natnijcie wzdłuż narysowanych linii, a powstałe rogi rozchylcie na zewnątrz. W tak przygotowanych stanowiskach zróbcie dołki nieco głębsze i szersze od brył korzeniowych sadzonek. Na dno każdego dołka należy wsypać trochę kompostu lub ziemi ogrodniczej, by następnie wsadzić rośliny zgodnie z numeracją, pilnując by ich korzenie nie zawijały się ku górze. Dosypcie brakującej ziemi i dociśnijcie, by usunąć powietrze z gleby. Po wsadzeniu roślin, odgięte rogi z powrotem przywróćcie na miejsce, ale w taki sposób, aby pozostawić trochę wolnej przestrzeni wokół brył korzeniowych – dzięki temu rośliny ładnie się rozkrzewią.
 3. Po wsadzeniu wszystkich roślin dokładnie zakryjcie agrowłókninę, przysypując ją 5-centymetrową warstwą kory (powinna być dobrej jakości, przekompostowana, nie świeża, najlepiej średnia lub mielona) lub warstwą żwiru. Pamiętajcie, aby robić to bardzo starannie – materiał w żadnym miejscu nie powinien być widoczny. Na koniec podlejcie rabatę i gotowe!

•  Pielęgnacja  •

Bukszpan wieczniezielony wymaga strzyżenia. Najlepiej wykonywać je dwukrotnie każdego roku. Pierwsze cięcie należy wykonać w marcu – kwietniu, czyli przed rozpoczęciem wegetacji. Wówczas nadajemy roślinom pożądany kształt niskiego żywopłotu i pobudzamy je do wzrostu i zagęszczenia. Nowe przyrosty skracamy o około 1/3 ich długości. Ponowne strzyżenie przypada na koniec czerwca. Po kilku latach, gdy żywopłot z bukszpanu osiągnie już docelową wielkość i formę, strzyżenie wystarczy wykonywać tylko raz w roku, w końcu czerwca.

Porada projektanta "Aby żywopłot był idealnie równy, warto zaznaczyć wcześniej linię cięcia. Możemy to zrobić za pomocą żyłki, którą należy rozciągnąć na całej długości żywopłotu i zaczepić na wysokości planowanego strzyżenia". 

Ponadto, w pierwszym roku po założeniu ogrodu frontowego należy skupić się przede wszystkim na systematycznym odchwaszczaniu rabaty i jej podlewaniu. Pracy nie powinno być jednak wiele, ponieważ agrowłóknina i gruba warstwa żwiru lub kory utrzymują optymalne warunki wzrostu roślin ozdobnych, chronią przed utratą wilgoci w podłożu i wyraźnie ograniczają rozwój chwastów.

Od drugiego roku po posadzeniu regularnie nawozimy rabatę. Jeśli do przykrycia agrowłókniny użyliście kory, dosypcie jej tam, gdzie zdążyła się już częściowo rozłożyć.
Opinie