Promocje

Najnowsze opinie o produktach

Patryk T. (WARSZAWA, Polska)  30 May 2020 :

(5/5) 

Patryk T. (WARSZAWA, Polska)  30 May 2020 :

(5/5) 

Oceniany produkt : Damski pas ogrodowy w róże polecam

Patryk H. (Kwidzyn, Polska)  29 May 2020 :

(5/5) 

Oceniany produkt : Nakolanniki ogrodowe z pianki Kneelo® Nakolanniki były kupione jako prezent...

Projekt rabaty do przedogródka Ogród frontowy Garden Box

Projekt rabaty do przedogródka

Więcej szczegółów

Opinie i oceny klientów

Jeszcze nikt nie przesłał opinii

119,00 zł 119.00

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Garden Box to wielkoformatowe projekty rabat kwiatowych w skali 1:1 opracowane przez architekta krajobrazu. Wystarczy rozłożyć je na przygotowanym podłożu, posadzić rośliny w wyznaczonych miejscach, obsypać korą lub żwirem i gotowe! Dzięki nim nie musisz samodzielnie planować doboru gatunkowego roślin, ustalać ich rozstawy czy wymierzać kształtów rabaty w ogrodzie.

Ogród frontowy to propozycja rabaty, która stanie się wizytówką domu i podkreśli reprezentacyjny charakter głównego wejścia. Rośliny zostały przez nas dobrane w taki sposób, aby nawet w przypadku wykorzystania małej powierzchni, prezentowały się efektownie i dekoracyjnie.

Garden Box zawiera:

 • wielkoformatowy projekt w skali 1:1 przygotowany przez architekta krajobrazu gotowy do rozłożenia i posadzenia roślin,
 • zaprojektowany kształt rabaty wraz z doborem gatunkowym roślin,
 • listę roślin potrzebną do wykonania rabaty,
 • instrukcję obsługi,
 • worek jutowy wraz z czerwonym sznurkiem do świątecznego zapakowania.

Dodatkowe właściwości Garden Box:

 • chroni przed chwastami,
 • przepuszcza wodę i powietrze,
 • wspomaga rozwój roślin ozdobnych


Jak założyć i pielęgnować ogród frontowy?

Główne wejście do domu jest wizytówką mieszkańców, dlatego tak ważne jest to , aby odpowiednio je wyeksponować. Nasz ogród frontowy nadaje się do tego idealnie. Przemawiają za tym nie tylko klasyczna, ponadczasowa forma, ale przede wszystkim łatwość w pielęgnacji, dzięki której zawsze utrzymacie rabatę w nienagannym stanie.

•  Stanowisko  •

Miejsce ogrodu frontowego powinno być słoneczne. Roślinom warto zapewnić glebę próchniczną i umiarkowanie wilgotną. Migdałek i bukszpan nie mają specjalnych wymagań co do ph podłoża, jedynie róża preferuje glebę o odczynie lekko kwaśnym.

•  Zakładanie  •

 1. Rozłóżcie moduły Garden Box na ziemi i przymocujcie do przygotowanego podłoża. Podłoże powinno być pozbawione darni, chwastów, kamieni i śmieci, dobrze spulchnione i wyrównane. Przed rozłożeniem modułów Garden Box, powinniście usunąć wierzchnią warstwę ziemi grubości ok. 5 cm – w ten sposób zrobicie miejsce na późniejsze wysypanie kory lub żwiru.
 2. Teraz czas na wsadzenie roślin. Krzyżyki oznaczają miejsca sadzenia roślin, a numeracja podana na module odpowiada numerom roślin z „Twojej listy zakupów” umieszczonej na opakowaniu. Miejsca oznaczone krzyżykiem natnijcie wzdłuż narysowanych linii, a powstałe rogi rozchylcie na zewnątrz. W tak przygotowanych stanowiskach zróbcie dołki nieco głębsze i szersze od brył korzeniowych sadzonek. Na dno każdego dołka należy wsypać trochę kompostu lub ziemi ogrodniczej, by następnie wsadzić rośliny zgodnie z numeracją, pilnując by ich korzenie nie zawijały się ku górze. Dosypcie brakującej ziemi i dociśnijcie, by usunąć powietrze z gleby. Po wsadzeniu roślin, odgięte rogi z powrotem przywróćcie na miejsce, ale w taki sposób, aby pozostawić trochę wolnej przestrzeni wokół brył korzeniowych – dzięki temu rośliny ładnie się rozkrzewią.
 3. Po wsadzeniu wszystkich roślin dokładnie zakryjcie agrowłókninę, przysypując ją 5-centymetrową warstwą kory (powinna być dobrej jakości, przekompostowana, nie świeża, najlepiej średnia lub mielona) lub warstwą żwiru. Pamiętajcie, aby robić to bardzo starannie – materiał w żadnym miejscu nie powinien być widoczny. Na koniec podlejcie rabatę i gotowe!

•  Pielęgnacja  •

Bukszpan wieczniezielony wymaga strzyżenia. Najlepiej wykonywać je dwukrotnie każdego roku. Pierwsze cięcie należy wykonać w marcu – kwietniu, czyli przed rozpoczęciem wegetacji. Wówczas nadajemy roślinom pożądany kształt niskiego żywopłotu i pobudzamy je do wzrostu i zagęszczenia. Nowe przyrosty skracamy o około 1/3 ich długości. Ponowne strzyżenie przypada na koniec czerwca. Po kilku latach, gdy żywopłot z bukszpanu osiągnie już docelową wielkość i formę, strzyżenie wystarczy wykonywać tylko raz w roku, w końcu czerwca.

Porada projektanta "Aby żywopłot był idealnie równy, warto zaznaczyć wcześniej linię cięcia. Możemy to zrobić za pomocą żyłki, którą należy rozciągnąć na całej długości żywopłotu i zaczepić na wysokości planowanego strzyżenia". 

Ponadto, w pierwszym roku po założeniu ogrodu frontowego należy skupić się przede wszystkim na systematycznym odchwaszczaniu rabaty i jej podlewaniu. Pracy nie powinno być jednak wiele, ponieważ agrowłóknina i gruba warstwa żwiru lub kory utrzymują optymalne warunki wzrostu roślin ozdobnych, chronią przed utratą wilgoci w podłożu i wyraźnie ograniczają rozwój chwastów.

Od drugiego roku po posadzeniu regularnie nawozimy rabatę. Jeśli do przykrycia agrowłókniny użyliście kory, dosypcie jej tam, gdzie zdążyła się już częściowo rozłożyć.
Opinie

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten produkt !