Dlaczego warto mieć poidełko dla ptaków w ogrodzie?

Poidło dla ptaków – dlaczego warto postawić je w swoim ogrodzie?

 

Wysokie temperatury nie tylko nam dają w kość, także dziko żyjące zwierzęta są narażone na odwodnienie i przegrzanie.  Wraz z rozbudowywaniem się miast ubywa naturalnych zbiorników wodnych, zwierzęta mają zatem coraz miej miejsc, w których mogą zaspokoić pragnienie czy się ochłodzić.  Ptaki, których pokarm często składa się z suchych nasion potrzebują wody szczególnie mocno, większość małych ptaków musi pić dwa razy dziennie.

Ptaki potrzebują wody nie tylko do picia, jest im także potrzebna do utrzymania piór we właściwym stanie.

Poidło dla ptaków pozwoli skrzydlatym gościom Waszych ogrodów  łatwiej przetrwać upały.

Jakie poidło dla ptaków wybrać?

 

Poidło dla ptaków
Poidło dla ptaków

Jako poidełko dla ptaków może posłużyć płytkie, szczelne naczynie. Dno pojemnika nie powinno być gładkie i strome aby zapobiegać poślizgnięciu się pojącego się ptaka. Na dnie pojemnika możecie umieścić kilka kamieni, które dadzą ptakom za miejsce do przycupnięcia i pomogą im wydostać się w przypadku wpadnięcia do wody. Poza tym, z poidła będą wówczas mogły korzystać nie tylko ptaki, ale owady.

Jeśli chcecie aby poidło było nie tylko praktyczne, ale i ozdobne, zajrzyjcie do naszego sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór poidełek dla ptaków.

Gdzie postawić poidło dla ptaków?

Poidełko należy postawić w ustronnym i zacisznym miejscu. Dobrze poidełko umieścić w cieniu, gdyż w ciepłe dni woda z płytkiego pojemnika szybko paruje. Do poidła ptaki  muszą mieć swobodny dostęp. Na około poidełka nie powinno być gęstej roślinności, w której mógłby zaczaić się drapieżnik polujący na ptaki.

w przypadku, gdy nie dysponujecie dużą ilością miejsca albo chcecie cieszyć się wizytami ptaków także na balkonie, warto zastanowić się nad poidełkiem wiszącym.

Gdziekolwiek postawicie czy powiesicie Wasze poidło dla ptaków,  pamiętajcie aby regularnie zmieniać i uzupełniać w nim wodę.

Czytaj również na blogu:
Sprawdź naszą ofertę:

3 myśli na temat “Dlaczego warto mieć poidełko dla ptaków w ogrodzie?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *