Zestaw do uprawy bazylii na kuchennym parapecie

Kompletny zestaw do uprawy bazylii, idealnie nadaje się do hodowli na kuchennym parapecie. Teraz możesz cieszyć się własnoręcznie wyhodowanymi ziołami przez cały rok. Praktyczne i estetyczne.

Więcej szczegółów

Na magazynie: 42 szt.

Najniższa cena z 30 dni poprzedzających przecenę to 7,82

5,22 zł 5.22

-60%

13,04 zł

Dodaj do listy życzeń

Opinie i oceny klientów

Jeszcze nikt nie przesłał opinii

Opis

Zestaw do uprawy ziół 

W skład zestawu wchodzi ozdobny słój wypełniony wernikulitem. Wermikulit jest minerałem, który doskonale nadaje się do hodowli roślin doniczkowych. Jego zaletą jest lekkość, dzięki której substancje odżywcze przenikają do korzeni. Wermikulit posiada właściwość doskonałego spulchniania gleby, podczas gdy wilgoć i składniki odżywcze są zatrzymywane w glebie. Wermikulit jest sterylny, bezzapachowy, nietoksyczny, trwały, odporny na pleśń.

Sposób użycia

Do słoiczka wysiewamy na głębokości 1 cm kilku nasionek, maksymalnie do 10 sztuk. Następnie przysypujemy podłożem i delikatnie podlewamy.

Bazylia lubi ciepło i słońce, dobrze żeby miejsce, w którym postawimy słoczek było możliwie słoneczne. Do wzrostu bazylia potrzebuje 5h słońca dziennie.  Nasiona powinny zacząć kiełkować po około dwóch tygodniach. Optymalna temperatura do kiełkowania nasion bazylii to 20-25°C. Gdy młode roślinki mają 2-3 liście możemy je poprzerywać – tzn. usunąć nadmiar roślin jeśli wyrosły zbyt gęsto. Należy uważać, żeby bazylii nie przesuszyć, delikatne podlewanie raz na 2 dni powinno jej wystarczyć.

UWAGA

PRZECENA ZE WZGLĘDU NA BRAK NASION W ZESTAWIE 

Cechy

Wysokość13,5 cm
Szerokość10,7 cm
Głębokość7 cm
Waga0,52 kg
MateriałCyna, szkło, wernikulit, nasiona

Opinie

Produkty powiązane