Żeliwny kociołek Dutch Oven do użycia na ognisku i palenisku (6+2,2 L)

Solidny, żeliwny kociołek do gotowania na otwartym ogniu o pojemności aż 6 litrów .

Więcej szczegółów

Na magazynie: 2 szt.

Ostatnie egzemplarze!

499,00 zł 499.00

Dodaj do listy życzeń

Opinie i oceny klientów

Jeszcze nikt nie przesłał opinii

Opis

Dutch Oven to typ kociołka ze szczelną pokrywką, który używany jest do gotowania na otwartym ogniu od setek lat. W podobnych kociołkach posiłki przygotowywali sobie kowboje na Dzikim Zachodzie :)

Żeliwo, które użyto  do wykonania kociołka sprawia, że ciepło jest równomiernie i wydajnie rozprowadzane wewnątrz naczynia, co pozwala na perfekcyjne przygotowywanie potraw. Naczynie wykonane z żeliwa długo utrzymuje ciepło, dodatkowo pokrywka z szerokim rondem pozwala na położenie na nią rozgrzanych węgli, dzięki czemu potrwa może "dochodzić" długo po zgaśnięciu ognia lub utrzymać ciepło przez wiele godzin. Dodatkowo pokrywka z powodzeniem może służyć za patelnię lub płytę grilla. W kociołku przyrządzić możemy potrawy mięsne, rybne czy wegetariańskie, ale także możemy upiec ciasto lub chleb. 

Sam kociołek jest bardzo pojemny, ma aż 6 litów pojemności, dodatkowo pokrywka ma 2,27 l, możesz więc w kociłku przygotować ucztę dla całej rodziny. Nasz Dutch Oven posiada trzy nóżki, na których stabilnie stoi na ogniu lub w ognisku, można go również zawiesić nad ogniem. Do ściągania rozgrzanej pokrywki służy dołączony w zestawie chwytak. 

Nasz kociołek świetnie nadaje się do gotowania potraw na ognisku a także w paleniskach. Gotowanie na łonie natury nie może być łatwiejsze i przyjemniejsze. 

Warto zaznaczyć, że żeliwo jest bardzo odpornym materiałem, jeśli będziemy się obchodzić się z nim we właściwy sposób wytrzyma wiele dziesiątków lat. 

Cechy

Waga10,8 kg
Materiałżeliwo

Opinie

Produkty powiązane