Opcje przeglądania

Budki i domki dla nietoperzy

Budka dla nietoperzy

Budka dla nietoperzy
Budka dla nietoperzy
Budka dla nietoperzy pozwoli na obserwację tych tajemniczych ssaków we własnym ogrodzie

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

102,00 zł

szt.

Budka dla nietoperzy

Budka dla nietoperzy
Budka dla nietoperzy
Budka dla nietoperzy pozwoli na obserwację tych tajemniczych ssaków we własnym ogrodzie

Dostępność: tymczasowo niedostępny

Cena:

64,00 zł

Budki dla nietoperzy

Nietoperze to niezwykle przyjazne zwierzęta, które warto zaprosić do przydomowego ogrodu. Mogą się one bowiem okazać niezwykle pomocne w walce z komarami. Nietoperze najchętniej zamieszkują stare drzewa oraz wszelkiego rodzaju ciepłe i ciasne miejsca. Budka lęgowa dla nietoperzy powinna możliwie jak najwierniej imitować przestrzeń pomiędzy korą i pniem drzewa. Stwarzać będzie to idealne warunki do rozmnażania się. Budkę dla nietoperza wykonać można samodzielnie, z wykorzystaniem nieimpregnowanego, nieheblowanego drewna, na przykład sosnowego lub brzozowego. Alternatywne rozwiązanie stanowią gotowe budki dla nietoperzy.
Gdzie wieszać budkę dla nietoperzy? Dobra lokalizacja budki dla nietoperzy to między innymi drzewo, słup czy ściana budynku. Ważne, aby miejsce to było osłonięte od wiatru deszczu oraz możliwie jak najbardziej nasłonecznione. Budując lub wybierając budkę dla nietoperza, należy także zwrócić uwagę, by wlot do niej był w pełni swobodny, nie blokowany przez gałęzie.

Domki dla nietoperzy

Czym charakteryzują się domki dla nietoperzy? Otwór wlotowy do nich znajduje się w dolnej części, co gwarantuje zwierzętom należytą ochronę przed drapieżnikami, uniemożliwiając jednocześnie zagnieżdżenie się gryzoni czy ptaków. Jako że domek dla nietoperzy nie posiada dna, nie wymaga on czyszczenia. Najbardziej praktyczne są modele wyposażone w specjalne nacięcia, które umożliwiają zwierzętom w pełni swobodne poruszanie się, pozwalając na zahaczanie o nie pazurami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl