Budka dla nietoperzy

Budka dla nietoperzy pozwoli na obserwację tych tajemniczych ssaków we własnym ogrodzie

Więcej szczegółów

Na magazynie: Brak

Chwilowo ten produkt jest niedostępny

64,00 zł 64.00

Dodaj do listy życzeń

Opinie i oceny klientów

Jeszcze nikt nie przesłał opinii

Opis

Budka dla nietoperzy 

Dlaczego warto mieć nietoperze w ogrodzie?

Lubimy podczas ciepłych letnich wieczorów obserować zachodzące słońce  oraz nietoprze polujące na tle ciemniejącego nieba. Te fascynujące ssaki mieszkają blisko nas i często wykorzystują nasze ogrody jako schronienie znajdując w nich także pożywienia i wodę. Ze względu na swoją tajemniczą naturę i nocny tryb życia nietoperze czasami budzą lęk. Zupełnie niepotrzebnie, obecność nietoperzy w naszym ogrodzie powinna nas cieszyć ze wglądu na to, że żywią się one owadami. W ich menu znajdują się przeróżne insekty, w tym również komary. Szacuje się, że jeden osobnik jest w stanie w ciągu jednego wieczoru pochłonąć 2000 komarów. 

Ponadto, ponieważ naturalne siedliska nietoperzy stają się coraz rzadsze, nasze ogrody odgrywają coraz ważniejszą rolę w zapewnieniu im lepszej przyszłości. 

Jednym ze sposóbów na stworzenie ogrodu przyjaznego nietoperzom jest powieszenie w nim budki dla nietoperzy. 

Jak zbudowana jest budka dla nietoperzy? 

W odróżnieniu od budki dla ptaków, otwór wlotowy budki dla nietoperzy znajduje się w dolnej jej części. Zapewnia to nietoperzom ochronę przed drapieżnikami oraz uniemożliwia zagnieżdżenie się ptaków lub gryzoni w budce. Budka nie posiada dna, nie wymaga więc czyszczenia. Budka wewnątrz oraz w okolicach otworu wlotowego jest wykonana z szorstkiego drewna, ma także specjalne nacięcia (przy otworze wlotowym) co dodatkowo ma ułatwić nietoperzom swobodne poruszanie się i możliwość zahaczania pazurkami. 

Gdzie i jak zamotnować budkę dla nietoperza? 

Budnki można umieszczać w parkach sadach i ogrodach, zarówno na terenach zabudowanych jak i poza nimi. Wysokość na jakiej powiniśmy zawiesić budkę nie jest ściśle określona, jednak zazwyczaj zaleca się zawieszenie jej na wysokości 4-5 m nad ziemią. Budkę należy umieścić w miejscu osłoniętym od wiatru i deszczu, nasłonecznionym. Najkorzystniejsza jest wystawa południowa, od południowo-wschodniej do południowo-zachodniej.  Wlot do skrzynki nie powinien być utrudniony przez gałęzie. Z uwagi na to, że budka ma niezabudowany

W razie konieczności prac konserwatorskich budkę można zdjąć, nie należy tego robić w okresie lęgów, czyli czerwcu-lipcu, najlepszym terminem będzie okres od października do marca. 

Więcej o nietoperzach w ogrodzie przeczytasz na naszym 
blogu.

Cechy

Waga1,30 kg
Materiał+ cynk
Wymiary18,4x16,6x39,3 cm

Opinie