Budka dla nietoperzy

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 102,00 zł 102.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Budka dla nietoperzy 

Dlaczego warto mieć nietoperze w ogrodzie?

Lubimy podczas ciepłych letnich wieczorów obserować zachodzące słońce  oraz nietoprze polujące na tle ciemniejącego nieba. Te fascynujące ssaki mieszkają blisko nas i często wykorzystują nasze ogrody jako schronienie znajdując w nich także pożywienia i wodę. Ze względu na swoją tajemniczą naturę i nocny tryb życia nietoperze czasami budzą lęk. Zupełnie niepotrzebnie, obecność nietoperzy w naszym ogrodzie powinna nas cieszyć ze wglądu na to, że żywią się one owadami. W ich menu znajdują się przeróżne insekty, w tym również komary. Szacuje się, że jeden osobnik jest w stanie w ciągu jednego wieczoru pochłonąć 2000 komarów. 

Ponadto, ponieważ naturalne siedliska nietoperzy stają się coraz rzadsze, nasze ogrody odgrywają coraz ważniejszą rolę w zapewnieniu im lepszej przyszłości. 

Jednym ze sposóbów na stworzenie ogrodu przyjaznego nietoperzom jest powieszenie w nim budki dla nietoperzy. 

Jak zbudowana jest budka dla nietoperzy? 

W odróżnieniu od budki dla ptaków, otwór wlotowy budki dla nietoperzy znajduje się w dolnej jej części. Zapewnia to nietoperzom ochronę przed drapieżnikami oraz uniemożliwia zagnieżdżenie się ptaków lub gryzoni w budce. Budka nie posiada dna, nie wymaga więc czyszczenia. Budka wewnątrz oraz w okolicach otworu wlotowego jest wykonana z szorstkiego drewna, ma także specjalne nacięcia (przy otworze wlotowym) co dodatkowo ma ułatwić nietoperzom swobodne poruszanie się i możliwość zahaczania pazurkami. 

Gdzie i jak zamotnować budkę dla nietoperza? 

Budnki można umieszczać w parkach sadach i ogrodach, zarówno na terenach zabudowanych jak i poza nimi. Wysokość na jakiej powiniśmy zawiesić budkę nie jest ściśle określona, jednak zazwyczaj zaleca się zawieszenie jej na wysokości 4-5 m nad ziemią. Budkę należy umieścić w miejscu osłoniętym od wiatru i deszczu, nasłonecznionym. Najkorzystniejsza jest wystawa południowa, od południowo-wschodniej do południowo-zachodniej.  Wlot do skrzynki nie powinien być utrudniony przez gałęzie z uwagi na to, że budka ma niezabudowany front. 

W razie konieczności prac konserwatorskich budkę można zdjąć, nie należy tego robić w okresie lęgów, czyli czerwcu-lipcu, najlepszym terminem będzie okres od października do marca. 

Więcej o nietoperzach w ogrodzie przeczytasz na naszym 
blogu.

Nasz budka będzie odpowiednia dla małych gatunków nietorperzy. 

UWAGA, PRZECENA ZE WZGLĘDU NA DROBNE PĘKNIĘCIE DREWNA, NIE MAJĄCE WPŁYWU NA FUNKCJONALNOŚĆ DOMKU 
  • Materiał:drewno sosnowe + cynk
  • Wymiary:13.2 x19x38.8

Dane techniczne

Materiał drewno sosnowe + cynk
Wysokość 38.8
Szerokość 19
Głębokość 13.2
Inni klienci kupili również
Budka dla nietoperzy
Budka dla nietoperzy

64,00 zł

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl