Promocje

Menu

Najnowsze opinie o produktach

Joanna P. (Ujazd, Polska)  04 Jul 2019 :

(5/5) 

Oceniany produkt : Żeliwne obciążniki do obrusu z motywami ogrodowymi Jestem bardzo zadowolona

Anna Z. (Warszawa-Wesoła, Polska)  24 Jun 2019 :

(5/5) 

Oceniany produkt : Żeliwny karmnik dla ptaków Solidnie wykonany i funkcjonalny...

Anna Z. (Warszawa-Wesoła, Polska)  24 Jun 2019 :

(5/5) 

Oceniany produkt : Żeliwne poidełko żeliwny karmnik dla ptaków Ładne poidło dla ptaków, dla jednego...

Producenci

Budka dla nietoperzy

Budka dla nietoperzy pozwoli na obserwację tych tajemniczych ssaków we własnym ogrodzie

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

Opinie i oceny klientów

Jeszcze nikt nie przesłał opinii

63,90 zł 63.90

Dodaj do listy życzeń

Opis

Waga1,30 kg
Materiał+ cynk
Wymiary18,4x16,6x39,3 cm

Więcej informacji

Budka dla nietoperzy 

Dlaczego warto mieć nietoperze w ogrodzie?

Lubimy podczas ciepłych letnich wieczorów obserować zachodzące słońce  oraz nietoprze polujące na tle ciemniejącego nieba. Te fascynujące ssaki mieszkają blisko nas i często wykorzystują nasze ogrody jako schronienie znajdując w nich także pożywienia i wodę. Ze względu na swoją tajemniczą naturę i nocny tryb życia nietoperze czasami budzą lęk. Zupełnie niepotrzebnie, obecność nietoperzy w naszym ogrodzie powinna nas cieszyć ze wglądu na to, że żywią się one owadami. W ich menu znajdują się przeróżne insekty, w tym również komary. Szacuje się, że jeden osobnik jest w stanie w ciągu jednego wieczoru pochłonąć 2000 komarów. 

Ponadto, ponieważ naturalne siedliska nietoperzy stają się coraz rzadsze, nasze ogrody odgrywają coraz ważniejszą rolę w zapewnieniu im lepszej przyszłości. 

Jednym ze sposóbów na stworzenie ogrodu przyjaznego nietoperzom jest powieszenie w nim budki dla nietoperzy. 

Jak zbudowana jest budka dla nietoperzy? 

W odróżnieniu od budki dla ptaków, otwór wlotowy budki dla nietoperzy znajduje się w dolnej jej części. Zapewnia to nietoperzom ochronę przed drapieżnikami oraz uniemożliwia zagnieżdżenie się ptaków lub gryzoni w budce. Budka nie posiada dna, nie wymaga więc czyszczenia. Budka wewnątrz oraz w okolicach otworu wlotowego jest wykonana z szorstkiego drewna, ma także specjalne nacięcia (przy otworze wlotowym) co dodatkowo ma ułatwić nietoperzom swobodne poruszanie się i możliwość zahaczania pazurkami. 

Gdzie i jak zamotnować budkę dla nietoperza? 

Budnki można umieszczać w parkach sadach i ogrodach, zarówno na terenach zabudowanych jak i poza nimi. Wysokość na jakiej powiniśmy zawiesić budkę nie jest ściśle określona, jednak zazwyczaj zaleca się zawieszenie jej na wysokości 4-5 m nad ziemią. Budkę należy umieścić w miejscu osłoniętym od wiatru i deszczu, nasłonecznionym. Najkorzystniejsza jest wystawa południowa, od południowo-wschodniej do południowo-zachodniej.  Wlot do skrzynki nie powinien być utrudniony przez gałęzie. Z uwagi na to, że budka ma niezabudowany

W razie konieczności prac konserwatorskich budkę można zdjąć, nie należy tego robić w okresie lęgów, czyli czerwcu-lipcu, najlepszym terminem będzie okres od października do marca. 

Więcej o nietoperzach w ogrodzie przeczytasz na naszym 
blogu.

Opinie