Duży hotel dla owadów I (75x35x12) rękodzieło

Hotel dla owadów, w którym zamieszka  wiele różnorodnych, pożytecznych owadów.

Więcej szczegółów

Na magazynie: Brak

Chwilowo ten produkt jest niedostępny

450,00 zł 450.00

Dodaj do listy życzeń

Opinie i oceny klientów

(5/5)
1 oceny - 1 opinie
Zobacz rozkład ocen

Opis

Hotel dla owadów, domek dla dzikich pszczół 

Hotel wykonany z recyklingowanych elementów euro palet. Hotel zbudowany ręcznie w Polsce.

Hotel dla owadów- po co?

Wraz z rozwojem rolnictwa i przemysłu oraz rozrastaniem się miast i wsi ubywa naturalnych schronień dla owadów.  Pożyteczne owady, takie jak dzikie pszczoły, trzmiele czy motyle giną na skutek powszechnego stosowania środków ochrony roślin oraz nawozów sztucznych. Bioróżnorodność jest także zagrożona na skutek upraw monokulturowych, to jest upraw tego samego gatunku roślin na olbrzymich areałach.

Poza ograniczeniem stosowania chemii w uprawie roślin i zapewnieniem owadom odpowiedniej ilość kwitnących drzew, krzewów, ziół i kwiatów możemy pomóc owadom poprzez tworzenie im nowych siedlisk. Takim siedliskiem może stać się hotel dla owadów. Znajdzie się w nim miejsce dla różnych gatunków dzikich pszczół, skorków i biedronek. 

O hotelu 

Ze względu na wielkość i ciężar domku zalecamy jego przymocowanie do ściany lub kotwą w gruncie.

Domek należy postawić w zacisznym, nasłonecznionym miejscu. 

Domek wykonany jest jest z naturalnego drewna, które z czasem, pod wpływem czynników zewnętrznych, ulega korozji. Aby chronić domek przed niszczycielksim wpływem deszczu i wiatru zalecamy ustawienie go w miescu możliwie osłoniętym. 

Materiały użyte do wykonia domku są wyłącznie naturalne: lite drewno sosnowe i dębowe, bambusowe rurki lęgowe, rurki lęgowe z czarnego bzu, ceramika, szyszki, kora, cegła dziurawka. Domki siatkujemy, to znaczy pokrywamy wkład siatka o drobnych oczkach aby zapobiec wypadaniu wkładu oraz wyciągania go przez ptaki. 

Zapraszam na naszego bloga, gdzie znajdziecie więcej informacji na temat domków dla owadów oraz samych pożytecznych zwierząt. 


                                                                                 UWAGA


Domek jest wykonywany ręcznnie na zamówienie. Poszczególne domki różnią się między sobą materiałem wypełnienia, kolorem daszku oraz rozkładem wypełnienia. Jeśli zależy Państwu na konkretnych cechach domku, proszę zaznaczyć to w formularzu zakupu. 

Waga domku waha się między 15 a 25 kg w zależności od rodzaju wypełnienia. 

Czas wykonania hotelu to mniej więcej  tydzień. 

DOSTAWA KURIERSKA W CENIE

Podoba Ci się domek, ale chciałabyć aby Twój miał inny kształt? Był większy, a może mniejszy? Napisz do nas, wycenimy Twój projekt i oszacujemy czas potrzeby na jego wykonanie. 

Cechy

Wysokość75 cm
Szerokość35 cm
Głębokość12 cm
MateriałDrewno sosnowe

Opinie

przez (Skierniewice, Polska) w 21 Sep 2022 (Duży hotel dla owadów I (75x35x12) rękodzieło) :
(5/5

Bardzo solidny

Domek jest wykonany bardzo starannie i solidnie. Jakość użytych materiałów bez zarzutu. Swoje waży, ale to bardzo dobrze - kiedy się go podnosi to od razu czuć że nie pożałowano na grubości desek i wsadzie :-) Do tego wygląda bardzo ładnie. Zadbano też o zabezpieczenie całości siatką, więc nie ma obaw że stanie się stołówką dla ptaków.