Duży hotel dla owadów II (100x50x50) rękodzieło

Ręcznie robiony hotel dla owadów o bardzo dużych wymiarach 100x500x50cm

Więcej szczegółów

Na magazynie: 1 szt.

Ostatnie egzemplarze!

1 300,00 zł 1 300.00

Dodaj do listy życzeń

Opinie i oceny klientów

Jeszcze nikt nie przesłał opinii

Opis

Hotel wykonany z recyklingowanych elementów euro palet. Hotel zbudowany ręcznie w Polsce, specjalnie na nasze zamówienie. 

Wraz z rozwojem rolnictwa i przemysłu oraz rozrastaniem się miast i wsi ubywa naturalnych schronień dla owadów. Pożyteczne owady, takie jak dzikie pszczoły, trzmiele czy motyle giną na skutek powszechnego stosowania środków ochrony roślin oraz nawozów sztucznych. Bioróżnorodność jest także zagrożona na skutek upraw monokulturowych, to jest upraw tego samego gatunku roślin na olbrzymich areałach. 

Poza ograniczeniem stosowania chemii w uprawie roślin i zapewnieniem owadom odpowiedniej ilość kwitnących drzew, krzewów, ziół i kwiatów możemy pomóc owadom poprzez tworzenie im nowych siedlisk. Takim siedliskiem może stać się hotel dla owadów. Znajdzie się w nim miejsce dla różnych gatunków dzikich pszczół, ale również dla skorków i biedronek. 


Domek należy postawić w zacisznym, nasłonecznionym miejscu, najlepiej osłoniętym od wiatru i deszczu. 

Zapraszam na naszego bloga, gdzie znajdziecie więcej informacji na temat domków dla owadów oraz samych pożytecznych zwierząt. 

Hotel wykonany częściowo z recyklingowanych materiałów - euro palet. Naturalane drewno zostało pobielone, daszek pomalowany na niebiesko co dodaje domkowi uroku.  Wewnątrz domek wypełniony materiałmami naturalnymi takimi jak:  drewno naturalne, szyszki, kora oraz ceramika. 

Z uwagi na to, że drewno pracuje i z czasem materiał wypełnieniowy mógłby zacząć wypadać, zabazpieczamy front hoteli ocynkowaną siatką o drobncyh oczkach. 

DOSTAWA KURIERSKA GRATIS


DODATKOWE INFORMACJE 

Z związku z dużą ilością zamówień, nowe złożone zamówienia na hotele będą realizowane od 20.12.22. Czas wykonania hotelu to mniej więcej  tydzień. 
Domek ze względu na swój ciężar posiada zamontowane rączki po obu bokach by ułatwić jego przenoszenie. 

Wypełnienie ma głębokość maksymalnie kilkunastu centymetrów ponieważ takiej długości rurki lęgowe zasiedlają dzikie zapylacze. Jego głębokość jest jednak większa, aby domek był stabilny oraz był bardziej proporcjonalny.


Cechy

Wysokość100
Szerokość50
Głębokość50
Waga 45 kg
MateriałDrewno sosnowe

Opinie

Produkty powiązane