Hotel dla owadów zestaw do samodzielnego złożenia DIY

Zestaw do montażu domku dla dzikich pszczół i innych pożytecznych owadów DIY

Więcej szczegółów

Na magazynie: 14 szt.

159,00 zł 159.00

Dodaj do listy życzeń

Opinie i oceny klientów

Jeszcze nikt nie przesłał opinii

Opis

Domek, hotel dla owadów.

Owady potrzebują domu i Ty możesz im pomóc! Możesz w pełni samodzielnie stworzyć swój hotel dla owadów, dzięki temu owady będą miały możliwość zimowania i rozmnażania.

Owady to pożyteczni goście w ogrodzie, skorki są naturalnymi wrogami mszyc, dzikie pszczoły zaś zapylają kwiaty. Wiele gatunków pożytecznych owadów jest zagrożonych wygięciem z uwagi na zmiany środowiskowe, hotel dla owadów pozwala ja chronić.

Gdzie umieścić hotel

Powieś hotel dla owadów w słonecznym i suchym miejscu na wysokości około 1,5 do 2 metrów. Zwróć uwagę by domek był dobrze widoczny. Aby zapewnić sobie obecność owadów w hotelu, warto dać im możliwość znalezienia w pobliżu źródła wody oraz piasku i gliny. Obecność kwiatów i ziół miododajnych, krzewów i drzew w pobliżu hotelu sprawi, że z łatwością znajdą pożywienie.

Ciesz się obecnością owadów w swoim hotelu!

Składanie domku

Złóż domek zgodnie z instrukcją obrazkową na opakowaniu. Napełnij górne piętro bambusowymi rurkami, zwróć uwagę, żeby rurki ściśle do siebie przylegały. Użyj kleju do drewna do sklejenia ścian i dachu. W oznaczone na obrazku miejsca wbij gwoździe. Napełnij środkowe piętro szyszkami, przyłóż siatkę i zamocuj ją pinezkami.

Zestaw zawiera wszystko co potrzebne do zbudowania kompletnego domku. W skład zestawu wchodzi materiał na domek, gwoździe, pinezki i kratka, za którą wkładamy szyszki - miejsce schronienie dla owadów. Poza tym znajdziemy również bambusowe rurki lęgowe dla pszczół, szyszki oraz klej i młotek.

Różnorodne średnice rurek lęgowych i nawierceń sprawią, że w domku chętnie zamieszkają skorki oraz dzikie pszczoły:

Murarka ogrodowa, Osmia cornuta, Hylaeus confusus, Murarka  ostrożeniówka, Makatka wełnista, Osmia leucomelaena, Osmia leucomelana oraz Megachile versicolor.

Składnie domku to idealny zajęcia dla taty i dziecka.

Uwagi

Uwaga, produkt nieodpowiedni dla małych dzieci do lat 3, zawiera małe elementy i ostre krawędzi. Starsze dzieci powinny składać hotel pod opieką dorosłych. Tylko do użytku domowego.

Więcej informacji o pożytecznych owadach znajdziesz na naszym blogu

Cechy

Wysokość23,3 cm
Szerokość17 cm
Głębokość21,3 cm
Waga1,6 kg
Materiałsosna

Opinie

Produkty powiązane