Duży ceramiczny domek dla ropuchy żaby

Domek zapewni bezpieczne schronienie  dla pożytecznej ropuchy

Więcej szczegółów

Na magazynie: Brak

Chwilowo ten produkt jest niedostępny

159,00 zł 159.00

Dodaj do listy życzeń

Opinie i oceny klientów

Jeszcze nikt nie przesłał opinii

Opis

Duży ceramiczny domek dla ropuchy

Choć może wzbudzać mieszane uczucia, ropucha powinna być sprzymierzeńcem każdego ogrodnika. Jest ona naturalnym wrogiem ślimaków oraz owadów, potrafi zjeść nawet kilkadziesiąt owadów dziennie. Ten fakt sprawia, że powinna być mile widziana w każdym ogrodzie, zwłaszcza warzywnym. Jeśli chcesz sprawić, żeby Twój ogród był atrakcyjną ostoją dla ropuchy, koniecznie zapewnij jej odpowiednie schronienie. 

Piękny ceramiczny domek będzie miejscem, w którym pożyteczny płaz będzie mógł schować się przed zwierzętami domowymi (psami, kotami), w ciepłe dni sprawi, że będzie mu łatwiej znieść wysokie temperatury. Podstawa jest częściowo odcięta, aby zapewnić kontakt z chłodną glebą w warunkach letnich. Ceramiczna półka w tylnej części domku izoluje od zmarzniętego podłoża w zimowych miesiącach i pozwala bezpiecznie zimować płazom. Ponadto atrakcyjny wygląd sprawi, że będzie nie tylko praktycznym ale i dekoracyjnym elementem Twojego ogrodu.

Pamiętaj, żeby dobrze wybrać miejsce na postawienie domku, powinno znajdować się ono w cieniu, w pobliżu źródła wody (sadzawka, stawek), jeśli dostępu do wody nie ma, warto wkopać w pobliżu domku mały pojemnik z wodą.

Po więcej informacji o tym pożytecznym płazie zapraszamy na naszego bloga

Cechy

Materiałceramika

Opinie