Hotel dla owadów wysoki XL

Piękny hotel dla owadów pożytecznych

Więcej szczegółów

Na magazynie: Brak

Chwilowo ten produkt jest niedostępny

430,00 zł 430.00

Dodaj do listy życzeń

Opinie i oceny klientów

Jeszcze nikt nie przesłał opinii

Opis

Hotel dla owadów wysoki XL

Intensywny rozwój rolnictwa i przemysłu oraz rozrastaniem się miast i wsi powoduje, że ubywa naturalnych schronień dla owadów. Pożyteczne owady, takie jak pszczoły samotnice, trzmiele czy motyle giną na skutek powszechnego stosowania środków ochrony roślin oraz nawozów sztucznych. Bioróżnorodność jest także zagrożona na skutek upraw monokulturowych, to jest upraw tego samego gatunku roślin na olbrzymich areałach. 

Poza ograniczeniem stosowania środków chemicznych w uprawie roślin i zapewnieniem owadom odpowiedniej ilości roślin kwitnących, możemy pomóc owadom poprzez tworzenie im nowych siedlisk. Takim siedliskiem może stać się hotel dla owadów. Znajdzie się w nim miejsce dla różnych gatunków dzikich pszczół, ale również dla skorków i biedronek, złotooków. 

Nasz hotel jest nie tylko praktyczny ale także będzie ozdobą ogrodu. Wykonany jest z wyłącznie naturalnych materiałów, daszek dla zabezpieczenia przed deszczem a także dla ozdoby, wykonany jest z blachy miedzianej.  Hotel należy postawić w zacisznym, nasłonecznionym miejscu, najlepiej osłoniętym od wiatru i koniecznie od deszczu. 

Zapraszam na naszego bloga, gdzie znajdziecie więcej informacji na temat domków dla owadów oraz samych pożytecznych zwierząt. 

 Wewnątrz domek wypełniony materiałami naturalnymi takimi jak:  drewno naturalne, szyszki, kora. 

Z uwagi na to, że drewno pracuje i z czasem materiał wypełnieniowy mógłby zacząć wypadać, na życzenie zabezpieczamy front hoteli ocynkowaną siatką o drobnych oczkach. Na życzenie montujemy również stojak od spodu domku do postawienia na ziemi lub do wkopania w ziemię. 

Wysyłka gratis w ciągu 3 dni roboczych. 

Cechy

Wysokość107 cm
Szerokość13 cm
Głębokość14,5 cm
Materiałdrewno drzew iglastych, blacha miedziana, szyszki, gałęzie i pieniki drzew liściastych

Opinie