Obniżka!

Worek do uprawy ziemniaków

Praktyczny worek pozwoli na uprawę ziemniaków nawet na małym balkonie

Więcej szczegółów

Na magazynie: Brak

Chwilowo ten produkt jest niedostępny

35,40 zł 35.40

-40%

59,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Opinie i oceny klientów

(5/5)
1 oceny - 1 opinie
Zobacz rozkład ocen

Opis

Worek do uprawy ziemniaków

Uprawa ziemniaków w workach ma same zalety. Pozwala na maksymalne wykorzystanie nawet niewielkiej przestrzeni. Sadząc ziemniaki w workach, a nie w zagonach, możemy sadzić je wcześniej niż w gruncie, a tym samym uzyskać większy zbiór w krótszym czasie. Pielęgnacja roślin także jest łatwiejsza, w razie gdyby zagrażała im zbyt duża ilość opadów, która sprzyja rozwojowi zarazy ziemniaka, możemy rośliny przestawić w miejsce osłonięte od deszczu. 

Jak sadzić ziemniaki w workach? 

Aby mieć pewność, że ziemniaki będą pięknie rosły, warto zaopatrzyć się w sprawdzone sadzeniaki lub wybrane bulwy podkiełkować wystawiają je w jasne i ciepłe miejsce. 

W dno worka wysypać kilkunastocentymetrową warstwę ziemi. Podłoże należy utrzymywać wilgotne, nie dopuszczać do przesuszenia. Po pojawieniu się pędów, dosypywać ziemię, aż do osiągnięcia poziomu kilku centymetrów od górnej granicy worka. Zabieg ten ma zapobiec zmarznięciu młodych roślin. Kiedy wyrośnięte rośliny przekwitną i zwiędną, możemy zabrać się za zbiory. Rzep zamykający doniczkę pozwoli na łatwy,  szybki i wielokrotny zbiór. Kiedy wybierzemy porcję ziemniaków, worek zamykamy a pozostałe bulwy rosną i czekają na na swoją kolej. 

Dzięki możliwości zbiorów bulw ziemniaka bez rozcinania worka, po zbiorze worek można oczyścić i przechować na kolejny sezon.

Cechy

MateriałPolipropylen, poliester
pojemność40 l
Wymiaryśrednica 24 cm, wysokość 45 cm

Opinie

przez (Gdynia , Polska) w 18 Feb 2022 (Worek do uprawy ziemniaków) :
(5/5