Prezent dla ogrodnika - projekt rabaty "Ogród nowoczesny"

Projekt rabaty do nowoczesnego ogrodu.

Więcej szczegółów

Na magazynie: 8 szt.

23,80 zł 23.80

-80%

119,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Opinie i oceny klientów

(5/5)
1 oceny - 1 opinie
Zobacz rozkład ocen

Opis

Garden Box to wielkoformatowe projekty rabat kwiatowych w skali 1:1 opracowane przez architekta krajobrazu. Wystarczy rozłożyć je na przygotowanym podłożu, posadzić rośliny w wyznaczonych miejscach, obsypać korą lub żwirem i gotowe! Dzięki nim nie musisz samodzielnie planować doboru gatunkowego roślin, ustalać ich rozstawy czy wymierzać kształtów rabaty w ogrodzie.

Dzięki powściągliwej formie, ogród nowoczesny jest idealnym uzupełnieniem współczesnej architektury i sprawdza się zarówno w dużych, jak i w małych, miejskich aranżacjach. Minimalistyczny efekt rabaty podkreśliliśmy prostym zestawieniem kolorystycznym, w którym ciemnozielone krzewy łączą się z jasną zielenią traw i delikatnym fioletem bylin.

Garden Box zawiera:

 • wielkoformatowy projekt w skali 1:1 przygotowany przez architekta krajobrazu gotowy do rozłożenia i posadzenia roślin,
 • zaprojektowany kształt rabaty wraz z doborem gatunkowym roślin,
 • listę roślin potrzebną do wykonania rabaty,
 • instrukcję obsługi,
 • worek jutowy wraz z czerwonym sznurkiem do świątecznego zapakowania.

Dodatkowe właściwości Garden Box:

 • chroni przed chwastami,
 • przepuszcza wodę i powietrze,
 • wspomaga rozwój roślin ozdobny

Jak założyć i pielęgnować ogród nowoczesny?

Projekt ogrodu nowoczesnego powstał z myślą o wszystkich miłośnikach bardziej powściągliwej formy. Trzonem kompozycji są geometrycznie strzyżone bukszpany, pomiędzy które wplotłam kontrastujące z nimi liatrie i turzyce. Lista roślin jest niedługa, zatem pielęgnacja nie powinna sprawić Wam kłopotów.

•  Stanowisko  •

Rabata, ze względu na obecność latrii, najlepiej prezentuje się na stanowisku słonecznym. Roślinom należy zapewnić glebę żyzną, próchniczną, o umiarkowanej wilgotności. Bukszpan i liatra nie mają specjalnych wymagań co do ph podłoża, natomiast turzyca preferuje gleby o odczynie lekko kwaśnym.

•  Zakładanie  •

 1. Rozłóżcie moduły Garden Box na ziemi i przymocujcie do przygotowanego podłoża. Podłoże powinno być pozbawione darni, chwastów, kamieni i śmieci, dobrze spulchnione i wyrównane. Przed rozłożeniem modułów Garden Box, powinniście usunąć wierzchnią warstwę ziemi grubości ok. 5 cm – w ten sposób zrobicie miejsce na późniejsze wysypanie kory lub żwiru.
 2. Teraz czas na wsadzenie roślin. Krzyżyki oznaczają miejsca sadzenia roślin, a numeracja podana na module odpowiada numerom roślin z „Twojej listy zakupów” umieszczonej na opakowaniu. Miejsca oznaczone krzyżykiem natnijcie wzdłuż narysowanych linii, a powstałe rogi rozchylcie na zewnątrz. W tak przygotowanych stanowiskach zróbcie dołki nieco głębsze i szersze od brył korzeniowych sadzonek. Na dno każdego dołka należy wsypać trochę kompostu lub ziemi ogrodniczej, by następnie wsadzić rośliny zgodnie z numeracją, pilnując by ich korzenie nie zawijały się ku górze. Dosypcie brakującej ziemi i dociśnijcie, by usunąć powietrze z gleby. Po wsadzeniu roślin, odgięte rogi z powrotem przywróćcie na miejsce, ale w taki sposób, aby pozostawić trochę wolnej przestrzeni wokół brył korzeniowych – dzięki temu rośliny ładnie się rozkrzewią.
 3. Po wsadzeniu wszystkich roślin dokładnie zakryjcie agrowłókninę, przysypując ją 5-centymetrową warstwą kory (powinna być dobrej jakości, przekompostowana, nie świeża, najlepiej średnia lub mielona) lub warstwą żwiru. Pamiętajcie, aby robić to bardzo starannie – materiał w żadnym miejscu nie powinien być widoczny. Na koniec podlejcie rabatę i gotowe!

•  Pielęgnacja  •

Bukszpan wieczniezielony wymaga strzyżenia. Najlepiej wykonywać je dwukrotnie każdego roku. Pierwsze cięcie należy wykonać w marcu – kwietniu, czyli przed rozpoczęciem wegetacji. Wówczas nadajemy roślinie pożądany kształt kuli i pobudzamy ją do wzrostu i zagęszczenia. Nowe przyrosty skracamy o około 1/3 ich długości. Ponowne strzyżenie przypada na koniec czerwca. Po kilku latach, gdy bukszpan osiągnie już docelową wielkość i formę, strzyżenie wystarczy wykonywać tylko raz w roku, w końcu czerwca.

Po zakończonej wegetacji, kiedy nadziemne pędy liatry są zaschnięte, ścinamy je równo nad ziemią. Turzyca jest zimozielona i nie wymaga cięcia, natomiast wiosną oczyszczamy ją z tych liści, które uschły podczas zimy.

W pierwszym roku po założeniu ogrodu nowoczesnego należy skupić się przede wszystkim na systematycznym odchwaszczaniu rabaty i jej podlewaniu. Pracy nie powinno być jednak wiele, ponieważ agrowłóknina i gruba warstwa żwiru lub kory utrzymują optymalne warunki wzrostu roślin ozdobnych, chronią przed utratą wilgoci w podłożu i wyraźnie ograniczają rozwój chwastów.

Od drugiego roku po posadzeniu regularnie nawozimy rabatę np. nawozem wieloskładnikowym. Jeśli do przykrycia agrowłókniny użyliście kory, dosypcie jej tam, gdzie zdążyła się już częściowo rozłożyć.

Wymiary modułu (dł. x szr.): 200 cm x 160 cm
Wysokość rabaty:ok. 150 cm
Okres kwitnienia:V-X
Rodzaj rabaty:wieloletnia
Trwałość liści:zawciąg zimozielony, pozostałe rośliny sezonowe
Stanowisko:nasłonecznione przez ok. 6 godzin lub więcej w ciągu całego dnia
Gleba:żyzna, próchniczna, umiarkowanie wilgotna
Czas sadzenia:od wczesnej wiosny do późnej jesieni (rośliny posadzone późną jesienią należy zabezpieczyć na zimę przed przemarznięciem)
Zastosowanie: małe i duże ogrody miejskie, niewielkie ogrody przy szeregowcach, tereny przy budynkach użyteczności publicznej, przy siedzibie firmy, lokalizacja rabaty wzdłuż ogrodzenia, pod ścianą domu, przy tarasie, w strefie wypoczynku, w otwartej przestrzeni jako oddzielenie stref o różnym przeznaczeniu
Modułowość:moduły można dowolnie ze sobą łączyć
Rośliny:moduł Garden Box to profesjonalny projekt rabaty ogrodowej i nie zawiera roślin. Lista roślin i materiałów potrzebnych do założenia rabaty znajduje się na opakowaniu.Produkt polski. 


Zapakowany moduł nie posiada rączki ze sznurka, która widoczna jest na jednym ze zdjęć. Opinie

przez (Warszawa, Polska) w 13 Feb 2024 (Prezent dla ogrodnika - projekt rabaty "Ogród nowoczesny") :
(5/5

Projekt rabaty,ogrod nowoczesny.

Projekt swietny,przejrzysty.Nie moge doczekac sie wiosny,zeby go wykorzystac.Polecam !