Kategorie

Karmniki i poidełka dla ptaków 

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 47 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 47 elementów
Karmniki i poidełka dla ptaków

Karmniki dla ptaków

Chcąc pomóc ptakom przetrwać sezon jesienno — zimowy, warto zaopatrzyć się w karmnik dla ptaków. By zwierzęta chętnie z niego korzystały, najlepiej ustawić go w spokojnym miejscu, w pobliżu drzew i krzewów. W sklepach dostępne są zarówno karmniki dla małych ptaków, jak i takie, które stworzone zostały z myślą o nieco większych gatunkach. Największą popularnością cieszą się karmniki dla ptaków drewniane. Wśród nich wyróżnić można między innymi karmnik dla ptaków z brzozy. Osobną kategorię produktów stanowią karmniki dla ptaków z żeliwa, które z wyglądu przypominają ozdobne rzeźby.

Karmniki dla ptaków na balkon

Chcąc obserwować ptaki na balkonie, warto zaopatrzyć się w karmnik dla ptaków na balkon. To idealne rozwiązanie dla osób mieszkających w blokach, które nie dysponują ogrodem. Wybierając taki karmnik, szczególną uwagę należy zwrócić na to, aby posiadał on solidne mocowanie do barierki.

Stojące karmniki dla ptaków

Poza wiszącymi modelami, spotkać można się również z karmnikami dla ptaków stojącymi, które ustawić można w dowolnej części ogrodu. Karmniki dla ptaków na stojaku najczęściej wykonywane są z drewna, lecz spotkać można się również z modelami metalowymi czy szklanymi.

Poidełka dla ptaków

Poza karmnikiem, w ogrodzie warto umieścić również poidełko dla ptaków. Szczególną rolę odgrywać będzie ono w szczególności w suche, gorące, letnie dni. Poidło dla ptaków do ogrodu przybierać może rozmaite formy. Do wyboru mamy między innymi modele wykonane z kamienia, betonu czy cementu. Ze względu na efektowną formę takich poidełek dla ptaków na nóżce, z powodzeniem zastąpić mogą one rzeźby ogrodowe. Dodatkowo, wzbogacić można je o niewielką fontannę. Równie ciekawym rozwiązaniem jest poidełko dla ptaków wiszące, na przykład ceramiczne, które umieścić można na gałęzi drzewa. W nowoczesnych ogrodach znakomicie prezentować będzie się poidło dla dzikich ptaków wykonane ze szkła, o prostej, geometrycznej formie. By mieć pewność, że poidełko dla ptaków ogrodowe posłuży przez długi czas, zadbać należy o to, by wykonane było ono z solidnych, odpornych na uszkodzenia mechaniczne i oddziaływanie czynników atmosferycznych materiałów. Dobrą alternatywą dla klasycznych