Promocje

Producenci

domki dla ptaków 

na stronę
Pokazuje 1 - 8 z 11 elementów
Pokazuje 1 - 8 z 11 elementów
domki dla ptaków

Budki lęgowe dla ptaków 

Wieszając domki dla ptaków w swoim ogrodzie pomagasz ptakom znaleźć schronienie oraz miejsce lęgu, których często brak szczególnie w mieście.

Decydując się na zakup budki lęgowej dobrze wiedzieć, że domki dla ptaków różnią się między sobą średnicą otworów wlotowych, ponieważ gatunki ptaków preferujące różne ich rozmiary. Różnice wynikają z budowy ptaków a także z tego, w jakich warunkach ptaki naturalnie zakładają gniazda. Dobrej jakości budki lęgowe powinny być dedykowane konkretnym gatunkom ptaków lub ich grupom i spełniać ich wymagania.

Warto także przyjrzeć się materiałowi, z którego wykonana jest budka lęgowa. Dobre budki lęgowe są drewna, wodoodpornej sklejki lub trocinobetonu, płyty OSB. Stanowczo należy unikać budek lęgowych z metalu- nagrzewając się i mogą zrobić więcej szkody, niż pożytku, unikajmy także tych wykonanych z plastiku. Ważne także, aby budka lęgowa, którą wybierzecie nie miała patyczka przy otworze wlotowym. Ptaki radzą sobie doskonale bez niego, może on za posłużyć drapieżnikowi (kuna, kot) w dostaniu się do gniazda- jedną łapą zaczepiają się na patyczku, drugą wybierają jaja/pisklęta.


Zajrzyj również na naszego bloga, gdzie dowiesz się jak wybrać budkę idelną oraz jak i kiedy dokarmiać ptaki.