Kategorie

Domki dla ptaków 

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 13 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 13 elementów
Domki dla ptaków

Budki lęgowe dla ptaków 

Wieszając domki dla ptaków w swoim ogrodzie pomagasz ptakom znaleźć schronienie oraz miejsce lęgu, których często brak szczególnie w mieście.

Decydując się na zakup budki lęgowej dla ptaków dobrze wiedzieć, że domki dla ptaków różnią się między sobą średnicą otworów wlotowych, ponieważ gatunki ptaków preferujące różne ich rozmiary. Różnice wynikają z budowy ptaków a także z tego, w jakich warunkach ptaki naturalnie zakładają gniazda. Dobrej jakości  budki lęgowe dla ptaków śpiewających powinny być dedykowane konkretnym gatunkom ptaków lub ich grupom i spełniać ich wymagania. Budki lęgowe dla ptaków na działce nie powinny być wyprodukowane z plastiku, metalu czy płyt PCV.  Warto zatem przyjrzeć się materiałowi, z którego wykonana jest budka lęgowa. Idalne  budki lęgowe są zrobione z drewna, wodoodpornej sklejki lub trocinobetonu, płyty OSB. Stanowczo należy unikać budek lęgowych z metalu- nagrzewając się i mogą zrobić więcej szkody, niż pożytku. Ważne także, aby budka lęgowa, którą wybierzecie nie miała patyczka przy otworze wlotowym. Ptaki radzą sobie doskonale bez niego, może on za posłużyć drapieżnikowi (kuna, kot) w dostaniu się do gniazda- jedną łapą zaczepiają się na patyczku, drugą wybierają jaja/pisklęta.  Dobrze także, aby budka lęgowa miała spadzisty dach wykonany z 1 deski.

W naszym sklepie znajdą Państwo bogaty wybór wysokiej jakości budek lęgowych dla ptaków takich, jak dzięcioł, sikorka bogatka czy strzyżyk.

Kiedy i jak wieszać budki lęgowe dla ptaków?

Jak wieszać budki dla ptaków? Umieścić powinno się je w miejscu spokojnym i mało uczęszczanym. Najlepiej, by była to przestrzeń zacieniona od godzin przedpołudniowych. Budka lęgowa dla ptaków na działce nie może wystawać poza korony. Zajrzyj również na naszego bloga, gdzie dowiesz się jak wybrać budkę idelną oraz jak i kiedy dokarmiać ptaki.