Kategorie

Rękawice ogrodowe 

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 20 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 20 elementów
Rękawice ogrodowe

Rękawiczki ogrodowe

Rękawice ogrodnicze to niezwykle praktyczne akcesorium, bez którego nie obędzie się żadna osoba pracująca w ogrodzie. Skutecznie chronią one dłonie przed skaleczeniem, przetarciami, zadrapaniami, pęcherzami czy zabrudzeniem. Rękawiczki zabezpieczają je także przed odmarznięciem lub odparzeniem. Należy z nich korzystać podczas sadzenia i przesadzania roślin, pielenia chwastów, przycinania drzew i krzewów czy usuwania przekwitłych kwiatów.

Rękawice ogrodnicze damskie i męskie mogą być wykonane z różnych materiałów. Do wyboru mamy między innymi modele ze skóry syntetycznej lub naturalnej, na przykład koziej. Gwarantują one pewny chwyt, są wytrzymałe i wygodne w noszeniu. Na sklepowych półkach można znaleźć także rękawice ogrodowe damskie oraz męskie z materiału lub rozciągliwej dzianiny. Ich główną zaletą jest ochrona dłoni przed zabrudzeniami oraz otarciami. Godne polecenia są w szczególności modele zabezpieczone od spodu skórą, gumą czy powierzchnią antypoślizgową. Do czynienia możemy mieć także z rękawiczkami ogrodowymi lateksowymi. Zapewniają one dobrą przyczepność, a co więcej — amortyzują dłonie w czasie wykonywania ciężkich prac, takich jak chociażby kopanie w ziemi. Niewątpliwą zaletą lateksowych rękawic jest również ochrona dłoni przed pęcherzami i odciskami.

Aby rękawice ogrodowe w należyty sposób spełniały swoją funkcję, powinny być one odpowiednio dopasowane. Nie mogą być ani za ciasne, ani zbyt luźne. W pierwszym wypadku będą uniemożliwiały prawidłową cyrkulację krwi, w drugim — będą się zsuwały i nie zapewnią pewnego chwytu. 

Równie ważną kwestią jest odpowiednie przechowywanie rękawiczek ogrodniczych. Gumowe powinny się znajdować w suchym, chłodnym miejscu, skórzane — być chronione przed kontaktem z promieniami UV.

W sklepach dostępne są różnego rodzaju rękawiczki ogrodnicze. Do wyboru mamy między innymi akcesoria przeznaczone do pracy w ziemi, na przykład do odchwaszczania. Rękawice tego typu powinny być przede wszystkim odporne na ścieranie i posiadać wzmocnioną powierzchnię pracującą. Równie istotne jest to, by nie ograniczały one zdolności manualnych i nie były za duże. Kolejną kategorią produktów są rękawiczki ogrodowe służące do wykonywania ciężkich prac narzędziami, takimi jak widły, motyka, grabie czy szpadel. Najważniejsze, aby miały one grubą, amortyzującą powierzchnię pracującą powlekaną na przykład lateksem. Żaden ogrodnik nie obędzie się również bez rękawic przeznaczonych do lżejszych prac, takich jak chociażby przesadzanie kwiatów doniczkowych czy rozsypywanie ściółki. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będą uniwersalne rękawice ogrodowe męskie lub damskie, które dobrze przylegają do dłoni, są chociaż w minimalnym stopniu wzmocnione i nadają się do prania w pralce. Odrębną kategorią produktów są rękawice ogrodnicze do róż. Powinny one sięgać do przedramienia, skutecznie chroniąc skórę przed pokłuciem kolcami. Tego typu rękawy ogrodnicze muszą być także grube. Najlepiej sprawdzi się tu rękaw ogrodniczy wykonany ze skóry.