Kategorie

Klęczniki i nakolanniki ogrodowe 

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Klęczniki i nakolanniki ogrodowe

Klęczniki ogrodowe

Chcąc zagwarantować sobie należyty komfort i bezpieczeństwo podczas pielęgnacji przydomowego ogródka, należy wyposażyć się w specjalny klęcznik ogrodowy. Znakomicie sprawdza się on w czasie pielenia, sadzenia czy pikowania. Klęcznik pozwala na wygodną pracę w pozycji klęczącej. Ciekawą alternatywą dla klasycznego akcesorium ogrodowego tego typu może być stołek klęcznik ogrodowy. Klęcznik ogrodowy 2 w 1 umożliwia wykonywanie prac ogrodowych nie tylko klęcząc, lecz także siedząc. Najczęściej jest on składany, co ułatwia jego przechowywanie. Taki klęcznik — stołek świetnie sprawdza się zarówno w ogrodzie, jak i na pikniku czy podczas wypadu na ryby.

Godnym polecenia produktem tego typu jest klęcznik ogrodowy Kneelo od renomowanej angielskiej marki Burgon&Ball, która istnieje na rynku od ponad 300 lat. W jego wnętrzu znajduje się kilka warstw antywstrząsowej pianki EVA otoczonej pianką z pamięcią kształtu, a ta z kolei — wytrzymałym, wodoodpornym neoprenem. Całość pokrywa szybkoschnący, trwały nylon. Dzięki dużej powierzchni, klęcznik może służyć zarówno do klęczenia, jak i do siedzenia. Sprawia to, że jest niezwykle uniwersalny i sprawdza się nie tylko w ogrodzie, lecz także podczas mycia podłogi, majsterkowania czy relaksu na pikniku. Klęcznik poosiada praktyczny uchwyt pozwalający na wygodne przenoszenie.

Nakolanniki ogrodowe

Wiele prac ogrodowych wykonywanych jest w pozycji klęczącej. Przyjmowanie takiej postawy ciała przez długi czas może się przyczynić do dolegliwości bólowych i poważnego zwyrodnienia stawów. Aby skutecznie się przed nimi ustrzec, warto zaopatrzyć się w praktyczne akcesoria, jakimi są nakolanniki ogrodowe. Nakolanniki ogrodnicze produkuje się z różnych materiałów. Do wyboru są modele żelowe, piankowe, gumowe, skórzane czy z tworzyw sztucznych. Godne polecenia są w szczególności te z systemem regulowanych pasków, które dopasowują się do kolan.Czytaj również na blogu: